Sledování TV – Když to myslíte s IPTV opravdu vážně (recenze)

Sledování TV je další službou, která nabízí příjem televize přes internet. Cenou patří k dražším, přitom ale nenabízí žádné programové exkluzivity. Přesto však podle mých zkušeností patří k těm nejlepším.

Konečně povedená aplikace

Nejslabším místem všech internetových televizí, které jsem měl možnost v poslední době testovat, byla velmi špatná aplikace. S tou jste jako divák prakticky v neustálém kontaktu a jen stěží se jí vyhnete. Proto mi přišlo jako velká škoda, že jak Lepší TV, tak Kuki nenabízejí jednoduchou a svižnou aplikaci, která by při sledování zbytečně nezdržovala.

To ale neplatí o službě Sledování TV. Aplikace pro Android TV je téměř dokonalá. Nabízí prakticky vše, co potřebujete a navíc je pro uživatele velmi jednoduchá a svižná. Navíc nechybí ani propojení se systémovou aplikací Live Channels.

O něco horší je aplikace pro Apple TV. V současnosti je sice velkým vítězstvím už jen fakt, že aplikace pro jablečnou televizi existuje, i přes to bych ale ocenil, kdyby se aplikace probouzela po vypnutí televize rychleji. Jak jsem už však naznačil, Sledování TV je momentálně jedinou službou, která svou aplikaci na jablečné platformě nabízí a za to si určitě pochvalu zaslouží.

FullHD a úsporný kodek

Služba Sledování TV patří k těm dražším. Nenabízí sice žádnou programovou exkluzivitu, většinu svých kanálů však poskytuje ve FullHD a vybrané kanály dokonce i při 50 snímcích za vteřinu. To oceníte především u sportovních programů a například u nedávného mistrovství světa v hokeji nebo při nadcházejícím mistrovství světa ve fotbale.

Služba navíc implementuje nejnovější kodek pro úsporný přenos obrazu. Díky tomu pro přehrávání ani nepotřebujete nestandardně rychlý internet. Pro přehrávání v plné kvalitě bohatě stačí linka o rychlosti pěti megabitů za vteřinu.

Spolehlivá IPTV bez výpadků

Ze služby Sledování TV jsem velmi mile překvapen. Na rozdíl od konkurenčních poskytovatelů nabízí velmi dobrou aplikaci pro sledování, kvalitu obrazu taky patří k nejvyšším a navíc jsem se během sledování nesetkal ani s výpadky během sledování letošního mistrovství světa v hokeji. To například u Kuki byl problém a dost často se stávalo, že se mi snižovala kvalita obrazu, nebo se dokonce přehrávání zasekávalo.

Sledování TV sice patří k dražším poskytovatelům a za vyšší cenu nedostanete žádné exkluzivní kanály. Na druhou stranu se služba nejvíce blíží satelitnímu vysílání a komfort při přehrávání je v porovnání s dříve recenzovanými službami bezkonkurenčně nejvyšší.