Lepší TV – Povedená internetová televize, které ještě chybí detaily (recenze)

Lepší TV je pro české majitele zařízení s Android TV jedinou alternativou vůči Kuki TV. Přesněji řečeno, Lepší TV byla pro platformu Android TV dostupná dříve než právě zmíněná Kuki TV, jen jí nebyla poskytnuta taková mediální pozornost. Přitom je svou cenou a nabídkou programů zajímavější, chybí jí však detaily, které má Kuki TV možná i díky partnerství s Nvidií podchycené.

Za necelé dvě stovky hromada kanálů a úsporný kodek

Za 189 korun měsíčně při ročním úvazku nebo 199 korun měsíčně bez úvazku dostanete 70 stanic, z nichž 28 je k dispozici v HD rozlišení. Kompletní seznam můžete najít zde. Vzhledem k tomu, že nejsem příliš náročný divák, neměl jsem s nabídkou programů problém a velmi mile mě překvapila možnost sledovat pořady až s 30 denním zpožděním a také neomezený prostor pro nahrávání. V porovnání Kuki TV nabízí u vybraných kanálů jen 7 denní zpětné okno a u ostatních je časový prostor ještě menší, přesněji jde o 48 hodin. Navíc je prostor pro nahrávání na rozdíl od Lepší TV omezen. V tomto ohledu má tedy Lepší TV jasně navrch.

Navíc v rámci jednotného balíčku dostanete také přístup k výběru filmů a seriálů, které byly nedávno v televizi. Za to si je třeba u Kuki TV připlatit několik desítek korun měsíčně.

Velkým plusem je pro uživatele s omezenou rychlostí internetu také použití úsporného kodeku H265. Ten je u Kuki TV teprve v plánu a kvůli tomu je přehrávání ve FullHD zhruba třikrát datově náročnější než u Lepší TV. Konkrétně Kuki TV má v požadavcích pro FullHD rozlišení internetovou linku o rychlosti okolo 10 megabitů za vteřinu. U Lepší TV to jsou jen 3 megabity. Jak jsem však už zmínil, Kuki TV podle svých slov na adaptaci kodeku H265 již několik měsíců pracuje a snad se jej dočkáme co nejdříve.

Ne příliš povedená aplikace a chybějící propojení s Android TV

Bohužel však ani u Lepší TV není vše dokonalé. Technologické zázemí i nabídnutá služba se mi velmi líbily, bohužel se ale to stejné nedá říct o aplikaci, kterou jste jako zákazník pro sledování televize nuceni používat.

Aplikace totiž není v žádném případě stavěná pro ovládání jednoduchým ovladačem, který je konkrétně pro Nvidia Shield TV dodáván. To ale není a priori problém Lepší TV, ani Kuki TV neměla aplikaci zcela přizpůsobenou pro ovladač Shield TV.

U Kuki TV je ovšem velká výhoda, že aplikace je mnohem lépe integrována do systému Android TV a nechybí tak propojení s integrovanou aplikací Živé kanály, která už je pro ovládání jednoduchým ovladačem přizpůsobena mnohem lépe. Na propojení se podle slov zástupců Kuki TV i nadále pracuje a počítá se i s možností nahrávání přímo z Živých kanálů, což v době testování ještě nešlo.

Nejlepší nabídka pro Android TV, práce je ještě ale hodně

Lepší TV má bezpochyby nejlepší nabídku IPTV pro platformu Android TV při pohledu na cenu a nabízené funkce. Ještě by to však chtělo více zapracovat na aplikaci pro sledování obsahu a více ji přizpůsobit jednoduchým ovladačům, které jsou většinou k zařízením s Android TV dodávány. Nebo případně alespoň nabídnout možnost používat integrovanou aplikaci Živé kanály, které jsou pro jednoduché ovladače přizpůsobeny už teď a v kombinaci s Kuki TV jsem jim dával přednost před aplikací poskytovatele.