Honor 8 Pro – High-end po čínsku (recenze)

Review of: Honor 8 Pro
Typ:
Smartphone
Version:
Android 7.0
Price:
15 999 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 11.7.2017
Last modified:11.7.2017

Summary:

Honor 8 Pro je bezesporu čestným členem nejvyšší třídy smartphonů. Příznivá cena se pochopitelně někde musela podepsat. V tomto případě to bylo u horší softwarové podpory ze strany výrobce, která může postupem měsíců mrzet a také občas trochu nedomyšlené uživatelské prostředí, které může méně technicky zdatného uživatele zmást.

Téměř před rokem jsem měl možnost recenzovat velmi povedený Honor 8, který za cenu jen těsně převyšující hranici deseti tisíc korun nabízel opravdu maximum. Ba co víc, výbavu navíc ještě zabalil do slušivého těla a stal se z něj jeden z mých nejoblíbenějších telefonů loňského roku. O to víc mě zajímal o něco větší model Pro, který se opět snaží nabídnout za svou cenovku co nejvíc jde.

Velké tělo s velkou baterkou

Honor dal modelu do názvu přízvisko Pro také kvůli větším rozměrům. Ty jsou skutečně nezanedbatelné a smartphone se chlubí úhlopříčkou 5,7 palců při rozlišení 1440×2560 pixelů. Jeho kvalita by se dala shrnutou slovy velmi povedený. Při přímém srovnání s poslední generací iPhonů nebo Samsungem Galaxy S8 sice mírně pokulhává, pokud však nemáte s čím srovnávat, rozhodně jej nebudete považovat za druhořadý.

Výrobce naštěstí vyšší rozměry využil i v tom smyslu, že Honor 8 Pro disponuje abnormálně velkou baterií s kapacitou 4 000 mAh. Díky tomu se nemusíte strachovat, že by vás smartphone nechal uprostřed dne na holičkách a nejednou se bez nabíječky obejde i dva dny. Ostatně na to jsem si u modelů značky Honor už zvykl.

Na závěr k rozměrům dodám osobní pohled. Nejsem totiž velkým příznivcem úhlopříček přesahující hranici pěti palců. Zvykl jsem si mobil používat jednou rukou a to při takovýchto rozměrech jednoduše není možné. Navíc úměrně s úhlopříčkou roste i šance neúmyslného spadnutí. I když z velkých rozměrů Honor vytěžil maximum, přeci jenom bych dal přednost kompaktnějším rozměrům.

Foťák s dvěma čočkami

Honor 8 Pro se snaží držet trendu a ani zde se nezapomnělo na dvojici čoček, přičemž druhá slouží k zachycení hloubky. V praxi to funguje velmi podobně jako u iPhonu 7 Plus, který funkcionalitu zpopularizoval nejvíce. Trochu ji však škodí aplikace Fotoaparát, která je na můj vkus až příliš složitá a když nevíte, co hledáte, snadno se v ní ztratíte. To se sice dá napravit stáhnutím jiné aplikace pro pořizování snímků, ale nepodařilo se mi najít žádnou, která by korektně pracovala s onou hloubkou ostrosti. Je to ještě větší škoda, protože hardwarově je foťák na velmi dobré úrovni.

Aktuální Android 7.0 a vylepšená nadstavba

Honor 8 Pro konečně nabízí aktuální verzi Androidu ve verzi 7.0. Honor si sice opět neodpustil svou nadstavbu, ta však už není tak netradiční jako dřív a celkově působí mnohem lépe než v minulých verzích. Je ale smutné, že ani model za 15 tisíc korun nedisponuje poslední bezpečností záplatou a poslední bezpečností aktualizace do mobilu dorazila v březnu.

Když chcete špičku a zároveň ušetřit

Honor 8 Pro je bezesporu čestným členem nejvyšší třídy smartphonů. Příznivá cena se pochopitelně někde musela podepsat. V tomto případě to bylo u horší softwarové podpory ze strany výrobce, která může postupem měsíců mrzet a také občas trochu nedomyšlené uživatelské prostředí, které může méně technicky zdatného uživatele zmást.