Vodafone Smart Platinum 7 – Vyšší střední od operátora (recenze)

Typ:
Smartphone
Version:
Android 6.0
Price:
9 997 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 5.12.2016
Last modified:5.12.2016

Summary:

Vodafone se u svého nejvyššího modelu skutečně snažil. Platinum 7 netrpí žádným výrazným problémem a jestli jste zákazníkem červeného operátora, můžete se na něj bez výčitek obrátit. Bylo by ale hříchem opomenout konkurenci, která je také velmi silná a nejvýrazněji z ní vystupuje Honor 8, který jsem měl možnost recenzovat v září. Honor 8 je svými parametry velmi podobný Vodafonu, jen jeho softwaroá podpora je na tom o něco lépe a také mi mnohem lépe padnul do ruky. Ani u jednoho však nesáhnete zásadně vedle.

Vodafone letos do chytrých mobilů skutečně šlape. Už nesází jen na levné modely a krom těch přístupných v letošních roce přišel i s čistě prémiovým modelem. Jeho cena sice ani zde nepřevyšuje hranici deseti tisíc korun, už však nabízí spolehlivý hardware a také krásný displej.

Krásný 2K displej a skleněné tělo

Hned na první pohled mě zaujal opravdu krásný a povedený QHD displej s úhlopříčkou 5,5 palců. Displej navíc pracuje s 2.5D zakřivením na krajích, takže při častém swipování nekazí zážitek ostré hrany.

Menší nevýhodou může být pro někoho až přehnaně velká úhlopříčka. Přeci jenom 5,5 palců je už na hraně a jestli nejste na větší smartphony zvyklí, může to být alespoň ze začátku problém. Smartphone je navíc i na zadní straně ze skla, takže si nikdy nemůžete být úplně jisti, že vám nevypadne z ruky. Designu to však prospělo a jde bezesporu o nejhezčí Vodafone, který jsem měl možnost testovat.

Povedená výdrž

Milým překvapením byla také výdrž. Ta se při běžné zátěži pohybovala okolo dvou dnů standardního používání. Zásluhu na tom bezesporu má také loňský Android 6.0 s technologií Doze, díky které smartphone nespotřebává zbytečně energii ve chvílích, kdy jej nepoužíváte.

Téměř čistý Android

Vodafone do svých brandovaných zařízení většinou nezařazuje žádnou agresivní nadstavbu. To naštěstí platí i u nejvyššího modelu a prostředí díky tomu působí kompaktním a svižným dojmem. Člověk by však čekal, že když jde o nejdražší smartphone od Vodafonu, bude o něj postaráno i po stránce podpory. To ovšem úplně tak neplatí a poslední aktualizaci zabezpečení smartphone dostal v průběhu září.

Umí i 4K video

Vodafone Smart Platinum 7 si bez problémů poradí i se 4K videem. Kvalita sice pochopitelně nedosahuje matadorům jako jsou nejvyšší modely od Samsungu nebo letošní iPhony, pro záběry z rodinné oslavy nebo výletu ale bohatě stačí. Stejně by se dal charakterizovat i foťák, kterému nechybí přisvětlovací LED dioda a výsledné snímky můžou mít až 16 megapixelů. Ve zkratce, na Instagram vám to bude bohatě stačit.

img_20161129_222233

To nejlepší od Vodafonu

Vodafone se u svého nejvyššího modelu skutečně snažil. Platinum 7 netrpí žádným výrazným problémem a jestli jste zákazníkem červeného operátora, můžete se na něj bez výčitek obrátit. Bylo by ale hříchem opomenout konkurenci, která je také velmi silná a nejvýrazněji z ní vystupuje Honor 8, který jsem měl možnost recenzovat v září. Honor 8 je svými parametry velmi podobný Vodafonu, jen jeho softwaroá podpora je na tom o něco lépe a také mi mnohem lépe padnul do ruky. Ani u jednoho však nesáhnete zásadně vedle.