Moneta má novou aplikaci, nic převratného ale nepřináší

Moneta Money Bank v minulém týdnu na tiskové konferenci představila svou novou mobilní aplikaci. Ta bude k dispozici pro dvě nejrozšířenější platformy – Android a iOS a na obou platformách jsou si obě verze velmi podobné.

To znamená, že Moneta se příliš neřídí rozlišnostmi v zavedeném uživatelském prostředí a Material Design tak na jablečném iOS nepůsobí příliš přirozeně. Moneta však argumentuje tím, že chce svým zákazníkům poskytnout stejný komfort bez ohledu na platformu, kterou zákazník používá.

snimek-obrazovky-2016-11-04-v-16-22-51

Aplikace ve své první verzi však nenabízí nic převratně nového ani revolučního. NFC platby jsou teprve ve vývoji a není jasné, jestli se jich vůbec v dohledné době dočkáme. Hlavní výhodou tak má být bezpečnost a přehlednost. To v zásadě aplikace splňuje a rozumí si i s přihlašováním pomocí otisku prstu. Pro schválení platby si však už bez několikamístného PINu neporadíte.

České banky tak stále splňují konzervativní předsudky, které okolo nich panují. S jednoduchými NFC platbami zatím přišly jen dvě a ostatní konkurenti stále vyčkávají na nějakého velkého hráče jako Apple nebo Google, kteří bezkontaktní platby mobilem pomohly rozjet za hranicemi.

Další sítě

Marek Přidal

Pisálek, který píše to, co si myslí a nezatěžuje se zbytečnými konvencemi. Jeho krátké myšlenky si můžete přečíst dennodenně na Twitteru nebo párkrát do týdne na Google+.

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě