Moneta má novou aplikaci, nic převratného ale nepřináší

Moneta Money Bank v minulém týdnu na tiskové konferenci představila svou novou mobilní aplikaci. Ta bude k dispozici pro dvě nejrozšířenější platformy – Android a iOS a na obou platformách jsou si obě verze velmi podobné.

To znamená, že Moneta se příliš neřídí rozlišnostmi v zavedeném uživatelském prostředí a Material Design tak na jablečném iOS nepůsobí příliš přirozeně. Moneta však argumentuje tím, že chce svým zákazníkům poskytnout stejný komfort bez ohledu na platformu, kterou zákazník používá.

snimek-obrazovky-2016-11-04-v-16-22-51

Aplikace ve své první verzi však nenabízí nic převratně nového ani revolučního. NFC platby jsou teprve ve vývoji a není jasné, jestli se jich vůbec v dohledné době dočkáme. Hlavní výhodou tak má být bezpečnost a přehlednost. To v zásadě aplikace splňuje a rozumí si i s přihlašováním pomocí otisku prstu. Pro schválení platby si však už bez několikamístného PINu neporadíte.

České banky tak stále splňují konzervativní předsudky, které okolo nich panují. S jednoduchými NFC platbami zatím přišly jen dvě a ostatní konkurenti stále vyčkávají na nějakého velkého hráče jako Apple nebo Google, kteří bezkontaktní platby mobilem pomohly rozjet za hranicemi.