SteelSeries Siberia 840 – Pro hráče bez drátů (recenze)

Typ:
Herní sluchátka
Price:
349 EUR

Reviewed by:
Rating:
4
On 22.10.2016
Last modified:22.10.2016

Summary:

Siberia 840 jsou už od začátku určeny především pro hráče. Odpovídá tomu prakticky vše včetně mikrofonu, který je ukrytý v levém sluchátku. A hráči pravděpodobně jsou také zvyklí na vyšší cenovky. Ostatně deset tisíc korun za sluchátka je opravdu hodně, pro profesionální hráče je to však poměrně standardní cenovka.

Doba drátů pravděpodobně minimálně u zvuku končí. Apple do svého iPhonu už ani nezakomponoval 3,5mm jack a ostatní výrobci jej budou v následujících letech následovat. A herní sluchátka Siberia 840 od SteelSeries jdou trendu naproti.

img_0505

Bez drátů a s ovládacím panelem

Sluchátka jsou sice bezdrátová, v balení spolu s nimi však SteelSeries dodává také ovládací panel. S tím se sluchátka spojí sama bezdrátově a můžete pomocí něj regulovat hlasitost, či manuálně upravit hloubky a výšky. Pro běžné poslouchání se však obejdete i bez něj a sluchátka si můžete jednoduše přes bluetooth spojit i s mobilem nebo čímkoliv jiným.

Bluetooth ještě stále není dokonalý

Párování probíhá velmi rychle a nenarazil jsem na žádný problém. Občas však na své limity narazí samotná technologie bluetooth a i když by vás bezdrátová sluchátka mohla motivovat k tomu, abyste je používali i někde jinde, než jenom u počítače a poslouchali třeba při práci v kuchyně. Zvuk přes bluetooth však dramaticky ztrácí svou kvalitu, když třeba přejdete do jiné místnosti. Bluetooth tak ještě stále čeká vývoj, který snad tyto poměrně podstatné limity odstraní.

Pro profesionální hráče, kteří se chtějí zbavit drátů

Siberia 840 jsou už od začátku určeny především pro hráče. Odpovídá tomu prakticky vše včetně mikrofonu, který je ukrytý v levém sluchátku. A hráči pravděpodobně jsou také zvyklí na vyšší cenovky. Ostatně deset tisíc korun za sluchátka je opravdu hodně, pro profesionální hráče je to však poměrně standardní cenovka.