T-Mobile TV – Televize přes internet (recenze)

Review of: T-Mobile TV
Typ:
Internetová televize
Price:
399 Kč - 899 Kč

Reviewed by:
Rating:
2
On 4.10.2016
Last modified:4.10.2016

Summary:

Na T-Mobile TV je jasně vidět, že je celá služba teprve v začátcích. Jednat internetové připojení ještě stále není na takové úrovni, aby se na ni při přenosu televizního signálu dalo úplně spoléhat. A ani služba samotná není stále tak spolehlivá, abyste si u ni mohli být stejně jistí, jako u klasického vysílání. T-Mobilu navíc stále chybí vlastní obsah, který by přinášel oproti ostatním nějaké benefity. Televizi navíc zcela schází hybridní vysílání, které se v Česku postupně rozrůstá. Jednou se pravděpodobně přenos přes internet stane hlavním kanálem i u televize, zatím však je celý vývojový cyklus teprve na začátku.

T-Mobile před pár měsíci přišel s vlastní internetovou televizí. Vydal se tak podobnou cestou, jako již dříve například O2. Svou televizi se také snaží spojit s internetovým balíčkem, není to však podmínkou. Otázka však zní, jestli se internetová televize skutečně vyplatí, nebo je lepší si ještě chvíli počkat.

Po téměř dvou týdnech používání se mi podařilo dojít k celkem netradičnímu závěru. Internetová televize bezesporu přináší jisté výhody. Například pro její instalaci nepotřebujete prakticky nic a malou černou krabičku jen stačí zapojit ethernetovým kabelem do domácí sítě. Pak se už jen přihlásíte svým účtem nebo číslem smlouvy a můžete se dívat.

t-mobile-tv

Občas to však skřípe. Set-top-box je už ze své podstaty velmi vázán na internetové připojení a jestli nemáte doma rychlejší internet, než 10 Mb/s, příliš bych o ní neuvažoval. A navíc, když se ve vaší domácí síti začne dít něco atypického, například začnete na počítači stahovat či se dívat na velká YouTube videa, ihned to pocítíte i na televizi. Kvalita obrazu se přitom nijak nesnižuje, vysílání se však začne zasekávat a dívání je tak prakticky nemožné.

T-Mobile v rámci své televize také nabízí nahrávání a zpětné sledování pořadů. Nahrát si přitom můžete prakticky cokoliv a zpětně bez nahrání si můžete pustit všechny pořady až 48 hodin po jejich vysílání. Teoreticky to zní velmi slibně, bohužel je na službě stále poznat, že je v začátcích. Přehrávání nahraných pořadů mi často samovolně zhavarovalo a nezbylo mi nic jiného, než si jej pustit znovu. To stejné platí i o zpětném přehrávání. Nikdy si tak nemůžete být úplně jistí, jestli se na svůj pořad na první pokus dokoukáte do konce.

Na T-Mobile TV je jasně vidět, že je celá služba teprve v začátcích. Jednat internetové připojení ještě stále není na takové úrovni, aby se na ni při přenosu televizního signálu dalo úplně spoléhat. A ani služba samotná není stále tak spolehlivá, abyste si u ni mohli být stejně jistí, jako u klasického vysílání. T-Mobilu navíc stále chybí vlastní obsah, který by přinášel oproti ostatním nějaké benefity. Televizi navíc zcela schází hybridní vysílání, které se v Česku postupně rozrůstá. Jednou se pravděpodobně přenos přes internet stane hlavním kanálem i u televize, zatím však je celý vývojový cyklus teprve na začátku.