Honor 8 – Za rozumný peníz vše potřebné a ještě něco navíc (recenze)

Review of: Honor 8
Typ:
Smartphone
Version:
Android 6.0
Price:
9 999 Kč

Reviewed by:
Rating:
5
On 26.9.2016
Last modified:26.9.2016

Summary:

Jestli hledáte spolehlivý Android do deseti tisíc, Honor 8 může pro vás být ideální volbou. Po stránce hardwaru nabízí vše, co potřebujete a třeba v případě fotoaparátu ještě přihazuje něco navíc. Zatím však zůstává velkou otázkou, jak to bude se softwarovou podporou, která byla u čínských výrobců vždy až na druhé koleji. Osobně jsem však přesvědčený, že minimálně Androidu 7.0 by se měl Honor 8 dočkat.

Honor je mezi Čechy podle posledních statistik a průzkumů oblíbenou značkou. Určitě za tím stojí i zvládnutá marketingová kampaň v čele s olympijskou vítězkou Evou Samkovou. Hlavním důvodem však bezesporu jsou kvalitní produkty za přijatelné cenovky a Honor 8 to vše akorát dovršuje.

Krásný vzhled

Honor 8 se povedl ve všech směrech. Designu nelze takřka nic vytknout. Honor 8 rozhodně nepůsobí jako šedá myš a zcela tak boří mýty okolo čínských smartphonů. Pro test jsem měl k dispozici tmavě modrou variantu, která si nic nezadala ani se Samsungy s dvojnásobnou cenovkou. Jen si nejsem příliš jistý skleněnými zády. Během mého testování se na nich sice škrábance neobjevovaly, minimálně to však vede k použití krytu, který krásný elegantní vzhled může zcela zabít. Každopádně i přes menší praktičnost sklo Honoru sluší náramně.

honor-8-2

Android 6.0 a EMUI 4.1

Honor 8 stejně jako většina ostatních novinek přichází na trh s loňskou verzí Androidu. Verze s číselným označením 6.0 přichází například se schvalováním oprávnění jednotlivých aplikací nebo lepší práce s baterií během nečinnosti.

honor-8

Nejdůležitější však je, že Honor Android 6.0 zkrotil a skloubil se svou EMUI. Díky tomu je práce se systémem naprosto plynulá a ani jednou jsem se během testování nesetkal se zásekem či zpomalením. Tomu přispívají i 4 GB operační paměti RAM, ze kterých vám po spuštění zůstane více než polovina. Zbytek si ukousne systém.

Výdrž jen průměrná

Výdrž smartphonu se bohužel pohybuje jen okolo jednoho dne. Aktuálně jako nevýhoda se taky jeví nabíjecí konektor USB typu C, který se v budoucnu určitě rozšíří, zatím jej však najdeme jen v několika málo mobilech, tabletech a počítačích.

honor-8-4

Na druhou stranu díky USB-C si mobil rozumí s rychlým nabíjením a kdyby vám náhodou začala energie rychle docházet, stačí jej na chvíli zapojit do zásuvky a už za pár desítek minut můžete mít mobil nabitý z více než poloviny.

Brilantní foťák

Na závěr jsem si nechal to nejlepší – fotoaparát. Hitem letošního roku jsou dvě čočky. Trendu se chytil i Honor a v jeho provedení s druhá čočka používá pro zachycení hloubky ostrosti. Když se tedy přepnete do speciálního módu focení (přes jedno jediné tlačítko v aplikaci Fotoaparát) můžete po vyfocení ručně upravit hloubku ostrosti a dokonce také bod, na který se má ostřit. Funkce je pochopitelně řešena primárně pomocí softwaru a nemusí být při všech situacích úplně dokonalá, u mě ale fungovala bezchybně a na mobil za necelých 10 tisíc jsou jeho kvality na špičkové úrovni.

honor-8-5

U videa mi chyběl snad jen záznam ve 4K a čočka Honoru 8 si bohužel poradí jen s FullHD avšak při šedesáti snímcích za vteřinu. Přední čočka fotoaparátu si pro změnu poradí s 8 MPx snímky, což je pro selfie a Snapchat naprosto dostačující.

Nejlepší Honor

Honor 8 je bezesporu tím nejlepším, co zatím čínský výrobce na náš trh přivezl. Přitom si však stále zachovává velmi přijatelnou cenovku, která nepřekračuje psychologickou hranici 10 tisíc korun českých.

honor-8-6

Jestli hledáte spolehlivý Android do deseti tisíc, Honor 8 může pro vás být ideální volbou. Po stránce hardwaru nabízí vše, co potřebujete a třeba v případě fotoaparátu ještě přihazuje něco navíc. Zatím však zůstává velkou otázkou, jak to bude se softwarovou podporou, která byla u čínských výrobců vždy až na druhé koleji. Osobně jsem však přesvědčený, že minimálně Androidu 7.0 by se měl Honor 8 dočkat.