Vodafone Smart Ultra 7 – Vstupenka do nižší střední třídy (recenze)

Typ:
Smartphone
Version:
Android 6.0
Price:
4 977 Kč

Reviewed by:
Rating:
3
On 15.9.2016
Last modified:19.11.2016

Summary:

Vodafone Smart Ultra 7 blízce navazuje na loňský model, který se velmi povedl. Letos je však střední třída mnohem více nabitá než loni a konkurence přibyla především z Číny. Proto Vodafone už nemusí být tak jasnou volbou jako byla před rokem. Za zvážení určitě stojí i konkurenti z řad Moto, Huawei nebo Honoru. Pak už záleží jenom na vás, který si získá vaše preference, nutno však dodat, že po stránce softwarové podpory Vodafone na rozdíl od ostatních není příliš spolehlivý a určitě by na ní chtělo zapracovat.

Vodafone už v loňském roce velmi zaujal svými vlastními modely z řady Smart. Letos se na ně pokouší navázat. U levnějšího modelu to příliš úspěšné nebylo s rostoucí cenovkou je však situace o poznání lepší a Vodafone Smart Ultra 7 je modelem, který bezesporu stojí za zvážení

img_0442

Nudný design a velký displej

Smartphony od Vodafonu nikdy nesázely moc na design. To platí i o letošní várce chytrých mobilů, které se opět zaměřují především na přijatelný poměr ceny a výkonu.

img_0439

Povedl se však displej. Ten má úhlopříčku 5,5 palců a disponuje FullHD rozlišením. Papírově by měl být tedy stejně kvalitní jako třeba iPhone 6S Plus. Pochopitelně je však rozdíl zřejmý a na první pohled zaznamenáte, že na přímém slunci má Vodafone občas problémy. Při běžných podmínkách ale bude dostačující.

Dostatek výkonu

Výkonu má Vodafone Smart Ultra 7 opravdu dostatek. Dva gigabajty operační paměti RAM se během testování jevily jako dostačující a smartphone začínal mít problémy snad jen během hraní velmi náročných her. Při těch se začal přehřívat a pravděpodobně z bezpečnostních důvodů také snížil svůj výkon. Jestli ale nemáte v plánu z mobilu dělat herní konzoli, měl by vám jeho výkon bohatě stačit.

img_0438

Foťák nic extra

Foťák nepřekvapil ani nezamrzel. Při dobrých světelných podmínkách si poradí s lecčím, jakmile se však začne stmívat, kvalita fotek rapidně a znatelně klesá. Je to dokonce znát už při pohledu na displeji při ostření, kdy se obraz začne nepříjemně sekat.

img_0440

To stejné se dá říct i o videu. Se 4K si Vodafone podle očekávání neporadí a musíte si vystačit s FullHD. Výsledek se dá přirovnat k fotkám a dost tedy záleží na denní době a množství okolního světla.

img_20160914_190359

Příjemný vstup do nižší střední třídy

Vodafone Smart Ultra 7 blízce navazuje na loňský model, který se velmi povedl. Letos je však střední třída mnohem více nabitá než loni a konkurence přibyla především z Číny. Proto Vodafone už nemusí být tak jasnou volbou jako byla před rokem. Za zvážení určitě stojí i konkurenti z řad Moto, Huawei nebo Honoru. Pak už záleží jenom na vás, který si získá vaše preference, nutno však dodat, že po stránce softwarové podpory Vodafone na rozdíl od ostatních není příliš spolehlivý a určitě by na ní chtělo zapracovat.