Acer Chromebook 14 for Work – Když používáte ve firmě Google Apps (recenze)

Typ:
Notebook
Version:
Chrome OS

Reviewed by:
Rating:
4
On 31.8.2016
Last modified:5.9.2016

Summary:

Za cenu okolo 7 tisíc korun dostanete opravdu kvalitní chromebook pro kancelářskou práci. Jeho výdrž se navíc pohybuje až okolo desíti hodin, díky svým rozměrům jej však stejně budete mít především na stole. Pokud ovšem hledáte levný notebook na základní práci a procházení webu a zároveň jej nebudete příliš přenášet, tenhle by pro vás mohl být ten pravý.

Acer je jedním z nejaktivnějších výrobců v rámci vývoje Chromebooků. Ostatně byl to právě Acer, který mezi prvními, kdo chromebooky přivezl před pár lety do Česka. Chromebooky se stále posouvají kupředu a dnes recenzovaný model je toho důkazem. Ostatně pod deset tisíc jsme chromebook s podsvícenou klávesnicí a FullHD displejem dříve neměli šanci sehnat.

Robustních 14” a FullHD

Acer s tímto chromeboookem cílí především do firemní sféry. Ostatně objevuje se to už v názvu. A také všechny rozměry jsou podřízené používání v kanceláři. Chromebook nezapadá do kategorie zařízení pro přenášení a spíše si zakládá na pokročilejší výbavě a větších rozměrech.

SAMSUNG CSC

Na první pohled zaujme už nezvykle velký (alespoň na chromebook) displej s úhlopříčkou 14 palců. Acer naštěstí nešetřil a displej se může pochlubit FullHD rozlišením. Cokoliv nižšího by už byla opravdu ostuda. Displej se také může pochlubit nezvykle úzkými rámečky, což designu chromebooku opravdu znatelně pomáhá.

Úsporná podsvícená klávesnice

Nechybí dokonce ani podsvícená klávesnice. Sílu podsvícení však nemůže nijak uživatelsky regulovat a podsvícení je jednotné pro všechny denní situace. Klávesnice jako celek působí standardně dobrým dojmem a chromebookům nedělá ostudu. Na klávesnici pochopitelně nechybí ani české popisky kláves.

USB Type C

Chromebook v sobě skrývá také nový konektor USB Type C. Ten můžete použít buď k připojení příslušenství nebo disků a také jej můžete využít pro nabíjení. Kvůli omezenému času pro otestování jsem však bohužel nemohl změřit, jak moc se čas nabíjení oproti standardně dodávané nabíječce liší. Pochopitelně však také nechybí ani dvojice standardních USB 3.0 portů a vstup pro HDMI.

Výkonné reproduktory

Netradičně kvalitní a hlasité pro kancelářský notebook jsou reproduktory. Ty bezesporu rozehrají celou kancelář a spíše si musíte dát pozor, abyste to s hlasitostí nepřehnali. Sluchátka jsou pochopitelně stále jistotou a můžete je připojit do klasického 3,5mm jacku na levé hraně.

Malý a plastový touchpad

Největším zklamáním byl pro mě překvapivě touchpad. Ten je při přihlédnutí k rozměrů zbytečně stísněný a také jeho zpracování by mohlo být mnohem preciznější. Při jemném stisknutí touchpad sice dává zpětnou odezvou, stisk se však provede až když touchpad skutečně promáčknete. Naštěstí funguje také kliknutí klepnutím, což situace do velké míry zachraňuje. U kancelářských notebooků se však počítá s připojením externí myši, se kterou si Chrome OS rozumí bez problémů.

Když máte ve firmě Google Apps

Chromebook 14 for Work je ideální, když ve firmě fungujete na aplikacích Googlu a příliš nepracujete se složitými excelovskými tabulkami. Pochopitelně i s těmi si notebook poradí, avšak jen ve webové verzi, která není na nic složitějšího stavěná.

Za cenu okolo 7 tisíc korun dostanete opravdu kvalitní chromebook pro kancelářskou práci. Jeho výdrž se navíc pohybuje až okolo desíti hodin, díky svým rozměrům jej však stejně budete mít především na stole. Pokud ovšem hledáte levný notebook na základní práci a procházení webu a zároveň jej nebudete příliš přenášet, tenhle by pro vás mohl být ten pravý.