Samsung Galaxy S7 – Téměř dokonalý (recenze)

Typ:
Smartphone
Version:
Android 6.0
Price:
19 999 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 11.8.2016
Last modified:11.8.2016

Summary:

Za zhruba 20 tisíc korun dostanete nejlépe vybavený a připravený Android na trhu. Musíte se ale smířit s tím, že zkrátka nejde o ten nejkrásnější smartphone pod sluncem.

Samsung letos u svého vlajkového modelu nepřišel s žádnou velkou inovací oproti loňsku. Šel cestou oprav největších nedostatků a v rámci těchto změn se mírně změnil i design. Mobil je tak o něco tlustší a díky tomu nabízí větší baterii, slot pro microSD kartu a také se zbavil vystouplé čočky fotoaparátu. Bude to však stačit na konkurenci?

Nudný design v růžové

Samsung letos měnil design jen minimálně. Oproti loňskému Galaxy S6 mi ale přišel na první pohled horší. Mobil je o něco tlustší, což by nevadilo, ale zkrátka už tak skvěle nepadne do ruky jako loňský tenčí model.

IMG_0388

Do ruky se mi navíc dostala růžová varianta, kterou Samsung reagoval na loňský růžový iPhone a ta se mi nelíbila ani trochu. Růžová barva navíc ještě umocňovala neohrabaný dojem z telefonu a z mobilu jsem určitě nebyl při prvním setkání nadšený stejně jako loni.

Větší baterie a průměrná výdrž

Největším problémem loňské Galaxy S6 byla výdrž na jedno nabití. Mohla za to malá baterie a jediným řešením byla power banka. Samsung se pro sedmou generaci poučil a do smartphonu integroval baterii o kapacitě 3000 mAh.

IMG_0392

Ta dokáže spolehlivě mobil provést standardním pracovním dnem, na víc už ale nestačí. Spotřebě ani nepomáhá sice efektní ale energeticky náročný always-on displej. K tomu se blíže dostanu za chvíli. Ten jde samozřejmě vypnout v nastavení a denně tím ušetříte až čtvrtinu baterie. Jeho funkce ne ale v zásadě vcelku povedená a jestli nelpíte na delší výdrži, nad vypínáním hlavních funkcí bych moc nepřemýšlel.

Always-on displej

Plynně navážu na všechny funkce neustále zapnutého displeje. Jinými slovy displej jemně svítí i když jej uspíte. V takovém režimu dokáže zobrazit čas, datum, zbývající kapacitu baterie případně zmeškané hovory.

IMG_0388

Na uspaném displeji si můžete nechat zobrazit také třeba obrázek nebo celý kalendář. S počtem zobrazovaných informací ale pochopitelně také roste spotřeba energie a mobil si tak vybijete ještě o něco rychleji.

Displej opět na jedničku s hvězdičkou

Samsung je známý svými skvělými zobrazovači. Ani jeho letošní vlajková loď není výjimkou a na 5,1 palcích je zážitek skvělý. Nedá mi to ale a musím říct, že rozlišení 2560 na 1440 pixelů mi přijde až přehnané a bohatě by podle mě stačilo standardní FullHD, které při použití technologie Super AMOLED vypadá také skvěle.IMG_0389

 

A foťák taky!

Úplně stejná písnička to je taky u foťáku. Ten byl velmi dobrý už loni a letošní generace jej akorát dovádí k dokonalosti. Opět nechybí manuální režim ani opravdu rychlé zapnutí při dvojitém zmáčknutí domovského tlačítka. Výsledné snímky můžou mít až 12 megapixelů a nahrané video může být až ve 4K, s tím jsme se ale potkali už loni. Foťák sice pár megapixelů netradičně ztratil, oproti tomu je však čočka světelnější a lépe si poradí s místy, kde není světla nazbyt. Při mém přímém srovnání porážel Samsung úplně všechny včetně iPhonu.

Odladěný Android 6.0

Samsung také opět zapracoval na odladění systému a Android 6.0 běží zcela hladce bez jakýchkoliv problémů. Opět bych mohl srovnávat s iPhonem, který se snad jako jediný může se Samsungem rovnat. Ani jednou se mi nestalo, aby reakce mobilu nebyla blesková, nemluvě o zásecích nebo restartech. S tím se opravdu nemáte šanci setkat.

IMG_0390

Nejlepší Android se zpackaným designem

Samsung letos vyprodukoval bezesporu jeden ze svých nejlepších modelů. O to větší škoda, že širším rozměrům a novým barevných kombinacím neuzpůsobil také design, který jen přebral z loňského úspěšného modelu.

Za zhruba 20 tisíc korun dostanete nejlépe vybavený a připravený Android na trhu. Musíte se ale smířit s tím, že zkrátka nejde o ten nejkrásnější smartphone pod sluncem.