Vodafone Smart prime 7 – Už žádný premiant (recenze)

Typ:
Smartphone
Version:
Android 6.0
Price:
3 390 Kč

Reviewed by:
Rating:
2
On 31.7.2016
Last modified:31.7.2016

Summary:

Finální pocit je tak spíše negativní a rozhodně bych mobil nedoporučil s takovou jistotou jako loni, kdy jsem to i několikrát udělal. Letošní Smart prime se rozhodně nepovedl tak jako loňský a nejsem si jistý, že ho potká stejný úspěch jako předchozí model. Dokonce si troufám tvrdit, že jestli nelpíte na Androidu 6, mnohem lepší pro vás bude koupě loňského modelu.

Vodafone v loňském roce přišel s několika smartphony, které nabízely z a málo peněz opravdu hodně muziky. Proto jsem s velkým očekáváním předpokládal, že letos tomu nebude jinak. Bohužel Vodafonu se tento povedený kousek z loňska nepodařilo zopakovat nepodařilo a letošní Smart prime 7 spíše jen zapadá do nenáročné střední třídy.

Povedený displej

Začnu ale tím pozitivním. Vodafonu se určitě opět povedl displej. Ten se pyšní 5“ úhlopříčkou a FullHD rozlišením. Displej ale jako celek působí velmi dobrým dojmem a rozhodně mu není co vyčítat. Jeho čitelnost na slunci je dostatečná a to samé by se dalo říct také o pozorovacích úhlech.

IMG_0381

Menší výtku bych snad měl jen k automatické regulaci jasu, která ne vždy úplně korektně odhadla, jak moc by se hodilo displej podsvítit. Díky posuvníku ve stahovací liště to ale zase takový problém nebyl.

Téměř čistý Android 6

Velmi příjemný je také systém uvnitř smartphonu. I letos Vodafone vsadil na aktuálně nejnovější verzi s číselným označením 6.0. Naštěstí se příliš neexperimentovalo a Android je k dispozici v téměř nezměněné podobě a jediný viditelný rozdíl je snad jen u množství předinstalovaných aplikací. Ty však naštěstí jde jednoduše odinstalovat.

IMG_0382

Samotné reakce systému byly velmi dobré a je vidět, že při přiměřené zátěži smartphone nemá problém. Když jej však zaplníte aplikacemi, začnou se dít méně příjemné věci. Za to však může především malá vnitřní paměť, k té se však dostanu později.

Nevyměnitelná baterie

Už se ale pomalu dostáváme ke stinným stránkám smartphonu. Začnu baterií. Její výdrž je průměrná a nemělo by se vám stát, že se vám smartphone během dne neočekávaně vybije.

IMG_0385

Bohužel však Vodafone tentokrát neumožňuje uživatelsky vyměnit baterii a to i přes fakt, že zadní kryt sejmout jde. Ostatně právě pod něj se vkládá SIM karta a paměťová karta. Tento krok opravdu nechápu a nevidím v něm žádné logické opodstatnění.

Slabý fotoaparát

Další nepříjemností je velmi slabý fotoaparát, který má ke kvalitě opravdu hodně daleko a rozhodně nesplňuje parametry snímače, který by se měl objevovat u mobilu v roce 2016 i s přihlédnutím k nízké ceně. Ostatně přesvědčte se sami.

IMG_20160730_130747

Zoufale málo paměti

Ale tím největším problémem je bezesporu nedostatečná vnitřní paměť. Ta by sice papírově měla nabídnout osm gigabajtů a v kombinaci s paměťovou kartou by se mohlo zdát, že je všechno v pořádku. Realita je však jiná a při prvním spuštění ze slibovaných 8 GB zůstane necelá polovina a to už je opravdu tragické. Navíc na paměťovou kartu ani zdaleka nepřesunete každou aplikaci s mobil vás bude po chvíli neustále upozorňovat, že máte k dispozici málo paměti a hrozí, že vám nebudou doručeny smsky a podobně. To rozhodně není v pořádku pro člověka, který si tento mobil koupí a často patří k těm nejzákladnějším uživatelům, kteří si vůbec neuvědomí, co s nedostatkem paměti dělat.

IMG_0384

Žádný premiant

Finální pocit je tak spíše negativní a rozhodně bych mobil nedoporučil s takovou jistotou jako loni, kdy jsem to i několikrát udělal. Letošní Smart prime se rozhodně nepovedl tak jako loňský a nejsem si jistý, že ho potká stejný úspěch jako předchozí model. Dokonce si troufám tvrdit, že jestli nelpíte na Androidu 6, mnohem lepší pro vás bude koupě loňského modelu.

Graf ceny produktu Vodafone Smart prime 7 poskytuje server Heureka.cz