Acer Iconia Tab 10 – Za málo peněz čtyři reproduktory (recenze)

Typ:
Tablet
Version:
Android 6.0
Price:
5 499 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 7.7.2016
Last modified:7.7.2016

Summary:

Jestli hledáte jednoduchý tablet na nenáročnou činnost a především zábavu, Acer Iconia Tab 10 by pro vás měl být ten pravý. Konkurence je v této cenové kategorii a podobné výbavě velmi slabá a jestli ještě chcete něco aktuálního, máte de facto smůlu.

Acer se už nějakou tu dobu pečlivě věnuje zařízením s Androidem. Mobilů má sice v portfoliu poskromnu, ale tabletů pomalu přibývá a dnes recenzovaný je navíc velmi zajímavý. Za pět a půl tisíce toho nabídne opravdu hodně a rozhodně neurazí.

Design jako ze sci-fi filmu

Tablet zaujme už na první pohled. Jeho design je opravdu nepřehlédnutelný jedním dechem ale nutno dodat, že mezi ženami asi příliš neuspěje. Působí totiž trochu jako ze sci-fi filmu a bude tak především cílit na mladší mužské publikum. Ostatně design sedí i k pojetí tabletu, kdy jej Acer prezentuje jako multimediální zařízení.

JetfireFHD-WP-040

Čtveřice reproduktorů

Tomu odpovídá i celá přední strana, kde se krom FullHD displeje s úhlopříčkou 10,1“ a zobrazovací technologií IPS nachází také hned čtveřice reproduktorů. A jejich přítomnost je opravdu znát. Hodí se jak pro přehrávání filmů, tak hraní her a jestli hledáte tablet právě na něco takového, Iconia Tab 10 je přesně pro vás.

MediaTek a aktuální Android

Acer i u tohoto tabletu vsadil na procesor od čínského MediaTeku a taky díky tomu může být jeho cena tak příznivá. Každopádně na výkon na naštěstí žádný zásadní dopad nemá a v kombinaci s 2 GB RAM jsem na žádný problém během celého testovacího týdne nenarazil.

Velmi milým překvapením je přítomnost aktuálního Androidu ve verzi 6.0, což pořád není úplně běžné a Acer si za to určitě zaslouží pochvalu. O něco méně příjemná je nadstavba, kterou Acer do tabletu nasadil a mně osobně příliš nevyhovovala. Naštěstí se jí můžete jednoduše a také efektivně zbavit instalací jakéhokoliv launcheru z Google Play. Stačí jen najít, který vám vyhovuje nejvíce.

Když chcete za málo peněz 10 palců na filmy

Jestli hledáte jednoduchý tablet na nenáročnou činnost a především zábavu, Acer Iconia Tab 10 by pro vás měl být ten pravý. Konkurence je v této cenové kategorii a podobné výbavě velmi slabá a jestli ještě chcete něco aktuálního, máte de facto smůlu.

Tablety od Samsungu v podobné výbavě se pohybují o řádově tři tisíce výše. Dostanete od nich sice hezčí displej a občas i nějaký ten prémiový obsah, jestli ale rádi ušetříte každou korunu, doporučil bych raději Acer.