S mobilem do formy – Základní fitness funkce na iPhonech

Léto je za dveřmi, tedy alespoň to kalendářní, a proto je nejlepší čas vytáhnout ze sklepa kola nebo tenisky ze skříně a začít trochu sportovat. Jestli máte v kapse nějaký ten chytrý telefon, může vám být užitečným pomocníkem a krom užitečných statistik vám dokáže občas dodat i potřebnou motivaci.

IMG_0155

Dnes se podíváme, jak se pro sportování hodí iPhone, který už skoro tři roky pro sportování nabízí speciální úsporný koprocesor, díky kterému se nemusíte bát, že by vám iPhone uprostřed maratonu umřel. U novějších modelů (iPhone 6 a novější) dokonce umí tento úsporný koprocesor sledovat i zdolanou vzdálenost a spotřeba energie se tak blíží nule.

Počítá kroky, kilometry a dokonce i patra

I když se neplánujete nějak plánovaně hýbat a sportovat, iPhone sám umí na pozadí díky už zmíněnému koprocesoru počítat, kolik toho během dne ujdete a kolik pater zdoláte. Průběžné statistiky najdete v aplikaci Zdraví buď v kartě Přehled, nebo Zdravotní data. V druhé jmenované si můžete požadovanou kartu připnout i do přehledu, abyste ji měli hned po ruce.

IMG_0156

Samotná aplikace Zdraví umí pracovat i s daty, které sbíráte třeba do Endomonda, o tom si ale povíme až příště.

Přesnost získaných dat je vcelku spolehlivá, a jestli se zrovna nepřipravujete na blížící se olympiádu, nemusíte tohle příliš řešit. Většinou budete stejně soupeřit jen se svými rekordy a průběžnou přesnost si iPhony bez problémů drží.

IMG_0157

Zatím bez podpory iPadů

Trochu však zamrzí, že se svými ušlými kilometry v nádherných sloupcových grafech nemůžete kochat i na iPadu a data zůstávají jen na iPhonu, ostatně na iPadech nenajdeme ani onu aplikaci Zdraví. Z logiky věci to dává smysl, alespoň pro zobrazování dat by se ale aplikace pro iPad určitě hodila.

V příštím díle seriálu se podíváme, jaké jsou alternativy pro chytré telefony s Androidem, kde zase pro změnu najdeme aplikaci Google Fit. Ta sice není stejně robustní jako Zdraví od Applu, ale pro základní používání by mohla stačit.

Smartphone pro článek zapůjčila česká pobočka operátora T-Mobile

T-Mobile