Lenovo Yoga 700 po měsíci (recenze)

Už v březnu se mi dostal do ruky velmi povedený notebook od Lenova. O měsíc později se mi jej podařilo opět získat, a protože jsem jej měl k dispozici o něco déle než na dva týdny, mohl jsem se opravdu podívat, jestli je skutečně tak bezúhonný, jak se po první recenzi mohlo zdát.

Malý a mobilní

Jak už jsem v prvním článku psal, notebook je ideální na cesty. Jeho váha se pohybuje okolo jednoho kilogramu a díky malému 11 palcovému displeji se vleze prakticky do jakéhokoliv batohu. Malé rozměry ale mají i své ústupky a kvůli úspornému tělu se šetřilo třeba na vstupech. Místo klasického HDMI se našel prostor jen pro zmenšenou micro variantu.

A protože je notebook konvertibilní a můžete jej používat i ve formě tabletu, na pravé hraně jsou k dispozici různá funkční tlačítka. Krom ovládání hlasitosti dokonce došlo i na tlačítko pro vypnutí automatického přetáčení displeje, na které  notebooku opravdu nejsem moc zvyklí.

Výkonu dostatek

Uvnitř konvertiblu tepe procesor Intel Core m7, který sice primárně cílí na úsporu, nemůžu ale říct, že by mi výkon chyběl. Určitě tomu značně dopomáhá dostatek operační paměti RAM, která zde nabízí 8 GB prostoru a jen málokomu nebude stačit.

Pořád ale jde o přenosný ultrabook, který není určený pro střih videa a podobně. Pro běžné používání a práci s několika virtuálními plochami je však notebook spolehlivý, jen nesmíte od Yogy 700 očekávat herní super výkon.

Používání v režimu tabletu

Většinou jsem konvertibly v režimu tabletu používal jen chvíli a jen z důvodu recenzování. Osobně mi takové používání nikdy nedávalo příliš smysl. U 11“ noteboooku už je ale situace trochu jiná a díky i relativně snesitelné váze se Yoga 700 dá v režimu tabletu vcelku obstojně používat. Samozřejmě stále jde o Windows, kde většina programů není na ovládání velkým a neohrabaným prstem připravena, pro brouzdání na internetu je ale režim tabletu vcelku fajn.

Windows 10 navíc umí s tímto typem používání skvěle pracovat a vždy při přechodu do režimu tabletu nebo desktopu se vás zeptá, jestli chcete k dané situaci přizpůsobit prostředí. Odpověď je také možné zautomatizovat a systém vás při překlopení může přepínat také sám. Kamenem úrazu jsou však stále aplikace, které přibývají jen pomalu.

Závěr

Ani po měsíci nemáte k Yoze 700 žádné zásadní výtky a pořád si stojím za verdiktem, že jde o jeden z nejlepších konvertibilních notebooků na cesty. Ještě mám však v plánu sepsat jeden text s tímto notebookem, ve kterém se podívám, jak umí pracovat se svobodnými distribucemi Linuxu. Windows 10 sice ke konvertiblu sedí díky dotykovému displeji nejlépe, ani Ubuntu by ale nemělo mít s dotykovou vrstvou  problém.