Acer Chromebook R11 – Dospělý chromebook (recenze)

Typ:
Chromebook
Version:
Chrome OS
Price:
9 490 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 16.3.2016
Last modified:16.3.2016

Summary:

Acer Chromebook R11 už není pro ty, kteří shání levný, jednoduchý a především spolehlivý počítač. Jednoduchý a spolehlivý sice je, ale už ne tak levný. Zvláště, když Acer nabízí počítač za podobné peníze s plnohodnotnými Windows.

Acer chromebookům velmi věří. Byl mezi prvními, kteří se s nimi pokusili prorazit mezi masou a vlastně jim také patří hlavní zásluha za zpopularizování jinak neznámé platformy Chrome OS. Chromebook R11 má však už daleko od levného počítače a spíše už cílí na sice nenáročné uživatele, avšak kteří se nebojí připlatit si za vzhled a hezký displej.

Kompaktní konvertibl

Primárně Acer opět vsadil na konvertibilní konstrukci. To ve zkratce znamená, že chromebook můžete také používat jako tablet. Stačí jen klávesnici přetočit na zadní strany a z laptopu máte rázem tabletu. Jedním dechem ale musím dodat, že Chrome OS rozhodně není na takové používání úplně připravený a používání ve formě laptopu je mnohem jednodušší.

Ac_CB5-132T_C738T_black_04

Po stránce zpracování působí chromebook velmi příjemným dojmem. Povrh je mírně vroubkovaný a podle výrobce by mělo jít o hliník. To je určitě mnohem lepší volba než levné plasty, které jsou pro levné chromebooky stále standardem.

Je to cestovatel

Stejně jako ostatní chromebooky i tento nabízí spolehlivou výdrž, která se při běžném používání pohybuje okolo magické hranice desíti hodin. Díky 11“ IPS displeji s rozlišením 1366×768 je chromebook také velmi dobře přenosný a ač by se mohlo zdát rozlišení až moc nízké, díky kvalitnímu IPS panelu většině bezesporu dostačí. Váha 1,6 kg navíc zcela odpovídá cestovatelskému duchu a nebude vás tak na cestách do školy nebo po světě zbytečně tížit.

Ac_CB5-132T_C738T_black_360_01

Problematická klávesnice

Jediný problém jsem měl během testování s klávesnicí. Ta zkrátka občas přestala fungovat, protože chromebook si mylně myslel, že je v režimu tabletu a tím pádem ji softwarově odpojil. To bohužel nešlo vyřešit jinak, než jej restartovat a to určitě není dobře. Pevně věřím, že šlo jen o softwarovou chybu a Acer ji rychle vyřeší, problém s klávesnicí je však velmi frustrující a především když myslíte práci s chromebookem vážně. Podle ohlasů ze zahraničí se však problém s klávesnicí netýká všech a těžko tak odhadovat, kde může být zakopaný pes.

Ac_CB5-132T_C738T_white_14

Pro milovníky Googlu

Acer Chromebook R11 už není pro ty, kteří shání levný, jednoduchý a především spolehlivý počítač. Jednoduchý a spolehlivý sice je, ale už ne tak levný. Zvláště, když Acer nabízí počítač za podobné peníze s plnohodnotnými Windows.

Ty už však neběží ani zdaleka stejně plynule a stejné je to i s výdrží. Pro nenáročné uživatele tak bude Chrome OS stále lepší volbou. Těžko však odhadovat, jestli už není cena v porovnání s ostatními chromebooky příliš vysoká.

Graf ceny produktu Acer Chromebook 11 NX.G55EC.001 poskytuje server Heureka.cz