Xiaomi MiBand – Skvělý fitness náramek pro amatéry (recenze)

Review of: Xiaomi MiBand
Typ:
Chytrý náramek
Price:
580 Kč

Reviewed by:
Rating:
5
On 29.11.2015
Last modified:1.12.2015

Summary:

Xiaomi MiBand se jeví jako ideální volba pro všechny, kteří by rádi měli přehled o své každodenní aktivitě, přitom jim ale nevadí, když má měření malou odchylku v řádech jednotek metrů. Pro ty je Xiaomi MiBand ideální a ani kvůli tomu nemusíte z peněženky vytahovat tisíce korun.

Xiaomi před zhruba rokem představilo svůj vůbec první chytrý fitness náramek, který se od konkurence odlišoval především svou velmi přijatelnou cenou. Ta v současnosti nepřesahuje 600 korun českých a patří k nejlepším fitness náramkům při pohledu na poměr cena/výkon.

Lehký a téměř zanedbatelný

MiBand splňuje vše, co od chytrého fitness náramku můžeme očekávat. Je lehký a téměř zanedbatelný, takže není problém jej nosit po celý den a dokonce i noc. MiBand totiž zvládá automaticky monitorovat váš spánek a díky tomu máte přehled doslova o celodenní aktivitě.

dav

Rozumí si s Google Fit

Velkým plusem je spolupráce s platformou Google Fit. Díky tomu můžete mít veškeré záznamy v záloze na serverech Google a není ani problém kombinovat různé záznamy i z jiných aplikací a měřičů. Google Fit se navíc naučil pracovat i s daty pořízené během spánku a tak není problém v Google Fit uchovávat všechna data zaznamenána pomocí MiBandu.

Skvělá výdrž

Výtky nemůžu mít ani k výdrži. Ta by se měla podle oficiálních slibů pohybovat až okolo jednoho měsíce. To ale nemůžu bohužel potvrdit, protože tak dlouhá zápůjčka pro testování nebyla. Každopádně necelé dva týdny zvládl MiBand s přehledem.

Nabíjení je však řešeno trochu atypicky, a když se vám náramek po týdnu vybije, musíte malý článek vytáhnout ze silikonového náramku a přes speciální kolébku vložit buď do USB konektoru počítače, nebo do zásuvkového adaptéru.

Notifikace

MiBand dokonce umí i jednoduché notifikace. K tomu slouží i trojice LED diod na přední straně, samotné notifikování ale není na stejné úrovni jako třeba u chytrých hodinek. Můžete si totiž nastavit jen omezený počet aplikací, které vám můžou notifikace posílat (maximálně pět) a to může leckoho limitovat. Na druhou stranu ale jde primárně o fitness náramek, u kterého je každá další funkce vítaným překvapením.

Pro amatéry ideální

Xiaomi MiBand se jeví jako ideální volba pro všechny, kteří by rádi měli přehled o své každodenní aktivitě, přitom jim ale nevadí, když má měření malou odchylku v řádech jednotek metrů. Pro ty je Xiaomi MiBand ideální a ani kvůli tomu nemusíte z peněženky vytahovat tisíce korun.

Na druhou stranu je za dveřmi druhá generace, která by měla krom všech aktuálních funkcí přidat ještě měřič srdečního tepu a cena by opět neměla být o moc vyšší. S největší pravděpodobností se tak vyplatí ještě chvíli vydržet a počkat, s čím nakonec Xiaomi přijde.

Graf ceny produktu Xiaomi MiBand poskytuje server Heureka.cz

Zařízení pro recenzi zapůjčil e-shop xiaomimobile.cz, kde si můžete smartphone také zakoupit.