BenQ BL2420PT – zlatá střední třída (recenze)

Review of: BenQ BL2420PT
Typ:
Monitor
Price:
8 999 Kč

Reviewed by:
Rating:
5
On 2.11.2015
Last modified:1.11.2015

Summary:

BenQ BL2420PT je jedním z nejlepších monitorů střední třídy, které můžete v současnosti na českém trhu najít. Jako jediná odpovídající konkurence se jeví Dell U2515H, který za podobné peníze dokáže nabídnout ještě o palec větší úhlopříčku. Jestli ale většinu času trávíte v CAD programech, můžete s klidným svědomím sáhnout po dnes recenzované alternativě od BenQ.

Dnes se mi pod ruku (a oko) dostal monitor střední třídy od BenQ. Model BL2420PT nabízí za cenovku pod 9 tisíc úhlopříčku 24 palců, 2K rozlišení a připravené módy pro různé činnosti, přičemž prim by mělo hrát projektování v CAD programech. Monitor však zvládá i multimediální využívání či kancelářskou práci a díky dobře zvolenému 2K rozlišení budete mít dostatek prostoru i pro práci s více okny.

2K na 24 palců jako ideál

Podobných monitorů, které by za cenu pod 10 tisíc dokázaly nabídnout IPS technologii, úhlopříčku 24 palců a k tomu odpovídající 2K rozlišení, na trhu příliš není. BenQ tak nemá příliš konkurentů a navíc nepřichází ani s nějakými zásadními chybami nebo přešlapy, které by investici komplikovaly.

BenQ BL2420PT-3

4K monitory se pohybují o pár tisíc výše a tak nelze BenQ zazlívat viditelné pixely při pečlivějším pohledu a monitoru tak prakticky není co vyčíst.

Variabilní pivot

Stěžovat si nemůžu ani na variabilní pivot, díky kterému můžete monitor postavit i vertikálně. Při úhlopříčce 24 palců je to už ale dost na hraně a po dobu testování jsem více preferoval standardní zafixování na šířku. Samotný pivot se ale nijak zásadně neodlišuje od modelů o několik tisíc výše a vyhovovat by měl opravdu každému.

BenQ BL2420PT-4

Chytrá úspora

Velmi milým překvapením je dvojice senzorů pod monitorem, které mají na svědomí chytré vypínání monitoru, když před ním zrovna nesedíte. Chytrá úspora ale není úplně nejspolehlivější a občas se stane, že od monitoru odejdete s vírou, že se sám vypne a po příchodu budete zklamáni. Snad podobné bugy rychle vyřeší další aktualizace, v současnosti je ale úspěšnost automatického vypínání někde na 70 procentech.

BenQ BL2420PT

Špička ve střední třídě

BenQ BL2420PT je jedním z nejlepších monitorů střední třídy, které můžete v současnosti na českém trhu najít. Jako jediná odpovídající konkurence se jeví Dell U2515H, který za podobné peníze dokáže nabídnout ještě o palec větší úhlopříčku. Jestli ale většinu času trávíte v CAD programech, můžete s klidným svědomím sáhnout po dnes recenzované alternativě od BenQ.

BenQ BL2420PT-2

Konektivita

  • VGA (D-sub)
  • Dual Link DVI
  • DP 1.2
  • HDMI 1.4
  • 2x USB 2.0
  • 3,5mm headphone jack
  • 3,5mm line-in

Graf ceny produktu BenQ BL2420PT poskytuje server Heureka.cz