BenQ RL2755HM – základ pro hráče

Review of: BenQ RL2755HM
Typ:
Monitor
Price:
6 799 Kč

Reviewed by:
Rating:
3
On 19.9.2015
Last modified:17.9.2015

Summary:

BenQ RL2755HM by se dal jednoduše shrnout jako levný a přístupný monitor pro hráče. Povedeným designem určitě nebude v pokoji designově rušit a nízká cena není na první pohled ani příliš vidět. Pokud tedy k monitoru nestojíte blíže než jeden metr. I tak ale za své peníze dostanete spolehlivý zobrazovač, a jestli často hrajete, netradičně oceníte přítomnost jinak horšího TFT panelu.

Monitor BenQ RL2755HM je standardním zástupcem nižší střední třídy, po kterém sahá většina běžných uživatelů. Nabízí líbivý design a jen základní funkce, které nikoho nenadchnou. Hlavním poznávacím znamením tohoto modelu je snad jen větší úhlopříčka 27 palců, která jako jediná vybočuje z jinak běžných parametrů

27“ s FullHD

Monitor se sice chlubí zobrazovačem s úhlopříčkou 27 palců. Výrobce však pro zachování přijatelné ceny sáhl jen po standardním FullHD rozlišení, díky čemuž působí rozlišení opravdu hrubě. Dojem navíc nezlepšuje ani použitý TFT panel, který je sice skvělý na hry, pro běžnou práci by ale většina uživatelů spíše ocenila jasnější IPS technologii.

Na druhou stranu ale za necelých 7 tisíc dostanete jinak nebývalou úhlopříčku, a jestli máte v plánu monitor používat i v kombinaci s herními konzolemi, které si stejně s vyšším rozlišením nerozumí, nemusel by vám hrubý TFT panel zase až tak vadit.

BenQ RL2755HM

Vestavěné reproduktory a vstup pro sluchátka

Velmi milým překvapením jsou reproduktory. Ty sice nepatří ani zdaleka k nejlepším, ale jako nouzové řešení se určitě hodí a velkým plusem je i vstup pro sluchátka. Zvuk je do monitoru přenášen skrze standardní HDMI vstup a jestli máte třeba počítač pod stolem, bude pro vás sluchátkový vstup na monitoru velmi užitečnou funkcionalitou.

BenQ RL2755HM-2

Levný monitor pro hráče

BenQ RL2755HM by se dal jednoduše shrnout jako levný a přístupný monitor pro hráče. Povedeným designem určitě nebude v pokoji designově rušit a nízká cena není na první pohled ani příliš vidět. Pokud tedy k monitoru nestojíte blíže než jeden metr. I tak ale za své peníze dostanete spolehlivý zobrazovač, a jestli často hrajete, netradičně oceníte přítomnost jinak horšího TFT panelu.

Graf ceny produktu BenQ RL2755HM poskytuje server Heureka.cz