Lumia 535 – DualSIM s Windows Phonem (recenze)

Review of: Lumia 535
Typ:
Smartphone
Version:
Windows Phone 8.1
Price:
2 599 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 21.5.2015
Last modified:20.5.2015

Summary:

Smartphone Lumia 535 je povedený mobil pro nenáročné za přijatelnou cenu. Za 3 tisíce dostanete dostatek, ale samozřejmě nemůžete chtít modré z nebe. Pořád jde o nejlevnější sektor chytrých mobilů na trhu.

Microsoft už přes rok zkouší prodávat chytré mobily. Po odkoupení mobilní divize finské Nokie se však Lumiím daří pořád zhruba stejně, rozumějme stejně špatně. V posledních měsících se sází především na levná zařízení, která sice mají co nabídnout, většina uživatelů však stále raději zůstává u stejně dostupných Androidů. Přitom právě Lumia 535 je bezesporu velmi povedená.

Low-endový displej

Microsoft vsadil na pro někoho obrovský 5 palcový displej. Ten však pracuje s nízkým rozlišením a 540 x 960 pixelů je zkrátka na tak velké úhlopříčce málo. Při pohledu na cenu ale ani víc očekávat nemůžeme.

Lumia 535-3Podle specifikací by sice mělo jít o IPS zobrazovač, díky čemu třeba černé pozadí za dlaždicemi vypadá dobře. Použitá kvalitní technologie ale nezachrání vše a právě nízká hustota pixelů je jednoznačně vidět.

Aktuální systém

Lumia sází na vlastní operační systém Windows Phone od Microsoftu. Díky tomu je systém často velmi dobře optimalizován a taky podpora je na mnohem vyšší úrovni, než třeba právě u Androidů se stejnou cenovkou. Microsoft už nyní slibuje aktualizaci na připravovanou novou verzi Windows Phone 10 a dokonce si vývojářskou verzi můžou zájemci zdarma vyzkoušet už teď.

Lumia 535Díky vyloženě slabému hardwaru ale občas smartphone trochu zaváhá a některé úkony zkrátka chvíli trvají. Na mobil za 3 tisíce jde ale pořád o snesitelnou mez.

Průměrný foťák s bohatým nastavením

Lumia 535 nabízí sice jen průměrný foťák s rozlišením 5 MPx a LED bleskem. Mírně podprůměrná je kamera, která nedokáže pořizovat ani 720p video a vystačit si musíme jen s 480p při 30 snímcích za vteřinu.

Lumia 535-4Na druhou stranu nechybí bohaté možnosti nastavení díky aplikaci Lumia Camera. Ta je stejná jako u několikanásobně dražších modelů. Škoda jen, že chybí hardwarová spoušť, která měla mezi Lumiemi po léta své místo jisté.

DualSIM pro nenáročné

Lumia 535 by mohl být ideálním mobilem do 3 tisíc korun. Jestli vám tedy nevadí trochu kontroverzní Windows Phone s menším množstvím aplikací. Na druhou stranu však dostanete plynulý systém, dostatečný displej i foťák a ještě ke všemu širokou paletu barevných vyměnitelných krytů.

Lumia 535-5Nechybí ani podpora paměťových karet microSD a navíc je Lumia 535 k dispozici i v DualSIM variantě. A sehnat nějaký smartphone s podporou dvou SIM karet do tří tisíc korun je v současnosti doslova nadlidský výkon.

Lumia 535-2Smartphone Lumia 535 je povedený mobil pro nenáročné za přijatelnou cenu. Za 3 tisíce dostanete dostatek, ale samozřejmě nemůžete chtít modré z nebe. Pořád jde o nejlevnější sektor chytrých mobilů na trhu.

Graf ceny produktu Microsoft Lumia 535 Dual poskytuje server Heureka.cz