Nokia nehází flintu do žita a představuje svůj první tablet s Androidem

nokian12_1020_verge_super_wide

Sotva po utichnutí rozruchu okolo odkupu jednoho z historicky největších mobilních hráčů na trhu se okolo něj opět rozvířily vody. Po několika letech spekulací a náznaků finská společnost konečně přichází s čistokrevným androidím zařízením. Je jím včera představený tablet Nokia N1.

nokian18_1020_verge_super_wide

Ten se svými designovými rysy zapadá do stylu a módy, kterou definoval Apple a jeho iPady. Na přední straně najdeme 7,9″ IPS displej s rozlišením 2048 na 1536 pixelů a poměrem stran 4:3. Totožné parametry nabízí rovněž iPad. Dále tablet nabídne 64-bitový procesor s Atom s taktem 2,3 GHz a 2 GB operační paměti RAM. Vnitřní úložiště disponuje prostorem pro 32 GB dat a bohužel se nepočítá s rozšířením pomocí microSD karet. Velmi příjemným překvapením je nový typ konektoru s označením USB-C.

nokian17_1020_verge_super_wide

Nechybí ani zadní čočka s 8 MPx rozlišením a přední kamerka s 5 MPx. Milým překvapením jsou přední stereoreproduktory o výkonu 0,5W. Po softwarové stránce můžeme počítat s nejnovějším Androidem 5.0 Lollipop a nechybí ani nadstavba Z Launcher a můžete jej vyzkoušet i vy. Samotné zařízení se dostane do prodeje na začátku příštího roku za cenu okolo 250 amerických dolarů bz započtené daně. Zatím netušíme, jestli se dočkáme tabletu i v České republice.

Zdroj: theverge