Nové iOS 8 si nainstalovalo 56% uživatelů

Apple nikdy neměl velký problém s distribucí aktualizací do svých mobilních produktů. Aktuálnost zařízení Apple také vždy hojně prezentoval na svých konferencích, kdy čísla a statistiky nejednou použil proti největšími rivalovi – Googlu a jeho mobilní platformě Androidu.

ios 8

Android se se svou roztříštěností pere odjakživa a aktuální verzi mají jistou prakticky jen vybraná zařízení nejvyšší třídy nebo modely z rodiny Nexus a certifikací Google Play Edition. Každopádně ani Apple se letos nevyhnul problémům. První build iOS 8 na starších iPhonech byl tak destruktivní, že dokonce zcela paralizoval senzor TouchID nebo anténový modul.

apple-logo---cerne-44247

To však naštěstí opravilo sestavení nadcházející, jež přišlo o dva dny později. Apple si ovšem trochu pošramotil pověst bezúhonné společnosti, která by něčeho takové nebyla schopna. V současnosti si však update nainstalovalo už na 56 % uživatelů, 40 % stále zůstává u iOS 7 a zbylé jednotky procent používá starší verzi systému. S něčím takovým se Android stále chlubit nemůže.

 

Zdroj: phonearena