Google uvolňuje Android 5.0 Lollipop pro starší Nexusy

Android 5.0 Lollipop byl ve vývojářské verzi představen už na konci června letošního roku a přišel doslova s revolucí. Po zcela přepracovaném vzhledu a nových funkcí jsme se dočkali i nových animací a ostatně i vnímání prostředí, se kterým uživatelé dennodenně pracují.

android l gmail

Majitelé Nexusu 5 si na novinky mohou zvykat už od onoho června, kdy internetový gigant uvolnil první sestavení a pokud patříte ke zručnější části fanoušků, mohli jste si jej bez větších problémů nainstalovat. To stejné platilo i pro vlastníky loňského Nexusu 7. Starší zařízení z referenční rodiny si však na svůj čas museli počkat až do oficiálního uvolnění.

Lollipop-Forest

Toho jsme se dočkali během včerejška a postupně se dostává mezi stále větší množství „nexusáků“. Stejně jako v letech minulých, i letos je update distribuován ve vlnách a rychlost aktualizaci nemůžete nijak zásadně ovlivnit. Existuje sice způsob, jak ji částečně přiblížit, tento způsob však je většině případů udělá paseku ve všech Google službách a z mého pohledu se to ani trochu nevyplatí. K dispozici jsou i instalační balíčky a pokud máte zkušenosti s instalací ROM, můžete si je stáhnout zde.

 

Zdroj: droid-life