Podle Steva Wozniaka mohl Apple přijít s většími displeji už dávno

Apple letos opět zvětšil své iPhony a dokonce uvedl extra velkou variantu s rozměry phabletu. Ta nabízí hned 5,5 palcovou úhlopříčku a naprosto se vymyká původním jablečným konvencím, jež původně pravily, že smartphone s 3,5″ displejem je to nejlepší pro každodenní používání.

steve_wozniak

Trend je však opačný a velí ke zvětšování. Už mu podlehla i cupertinská společnost a po iPhonu 5 a letošní šestce už není pochyb, že se Apple na této vlně veze stejně jako konkurenční značky. Podle spoluzakladatele firmy a technického nadšence Steva Wozniaka však měli inženýři z Kalifornie přijít ke slovu mnohem dříve.

iPhone 6 4

Ostatně to lze pozorovat právě na letošním iPhonu 6 a 6 Plus. Ty sice dostaly větší úhlopříčku, samotné nové iOS 8 ji však nijak výrazně a zásadně nevyužívá. Ve zkratce jsme se dočkali jen zvětšených ovládacích prvků a možnosti používání prostředí v režimu na šířku, jak to už nějakou dobu známe z iPadů. Apple však nepřinesl nic nového a ani žádnou novou funkcionalitu, jež by dokázala plně využít většího zobrazovače.

 

Zdroj: phonearena