OnePlus chce do konce roku pokořit hranici milionu prodaných smartphonů

Jeden z nejkontroverznějších modelů letošního roku – OnePlus One – se ani po desítkách slibů stále nedostal do globálního prodeje a dostupný je stále jen po získání pozvánky. Předobjednávky jsou sice dostupné všem, ale nikdo vám ani v současnosti není schopen zaručit, kdy se smartphonu dočkáte.

oneplusone-5

I přes tyto zjevné logistické problémy se společnosti podařilo během jednoho čtvrtletí prodat na půl milionu kusů. To sice není ve srovnání se zavedenou konkurencí nic světoborného a za stejné období se například Samsungu podaří prodat i pár desítek milionů kusů nové vlajkové lodi. Když však vezmeme v potaz, že se dostalo jen na část zájemců, určitě nejde o zanedbatelné číslo.

Oneplus

Trochu překvapivě však zní cíle čínské společnosti. Hlavní metou je jeden milion prodaných kusů a její pokoření je v plánu ještě do konce tohoto roku. Jestli se však OnePlus nepodaří vyřešit problém s dostupností, podaří se jí to jen stěží. V současnosti se stále počítá především s velkými světovými trhy, mezi které pochopitelně ten tamější nepatří, ač zájemců je v podobných zemí dost.

 

Zdroj: mobilesyrup