Google redesignuje myšlenku mobilního kalendáře

Letošní rok je pro internetového giganta ve všech směrech zlomový a revoluční. Po pokusu o znovuobjevení mailové schránky se o něco podobného pokouší tamní inženýři i u mobilního kalendáře a agendy. Nebudeme si nic nalhávat a musíme si přiznat, že mobilní klient pro Android je po grafické a i funkční stránce opravdu na velmi základní úrovni.

google calendar

To umožnilo rozšíření klientů od vývojářů třetích stran, já osobně jsem si například zvykl na trochu nepřehledný ač graficky povedený Sunrise. Této době však už asi odzvonilo a Google se pokusí po mailech ovládnout i váš kalendář. Integruje do sebe všechny funkce, které známe z Google Now nebo nového Inboxu a konečně do sebe propojil více, než jen list s úkoly.

google calendar 2

Nechybí pokročilejší spolupráce s mailovou schránkou a nebo zavedení algoritmu pro porozumění kontextu. To se promítne do vizuální stránky klienta, jež bude v pozadí události zobrazovat tématickou grafiku. Ta je v současnosti dostupná jen u plánování přes Google+ a konečně pronikne i k běžným uživatelům.

Hlavní výhodou je právě ona automatizace, jež vám zásadně usnadní práci a příjemně překvapí především běžné uživatele. Je však otázkou, jak si budou algoritmy rozumět s češtinou a jinými méně rozšířenými jazyky. Aktualizovaná verze bude k dispozici v následujících dnech všem majitelům Androidu a do konce roku se dočkají i jableční uživatelé.

 

Zdroj: thenextweb