iOS 8.1 a jeho novinky

Přesně před týdnem vyšla aktualizovaná verze iOS 8.1 a přinesla další novinky, jež ještě nebyly součástí záříjového updatu iOS 8. Díky vydání nového OS X 10.10 Yosemite přišly i funkce, které sází na propojení s dospělými počítači. Krom toho jsme se však dočkali i jiných novinek, tou největší je nekompromisně Apple Pay.

Apple Pay

Majitelé nových iPhone 6 a iPhone 6 Plus, mohou nyní využívat ke svým platebním transakcím svůj mobilní telefon. Placení probíhá pomocí NFC a Touch ID. Apple Pay je také možné používat v celé řadě aplikací na nákup reálných předmětů.

Apple-Pay-in-action

V naší krajině se bohužel ještě nějakou chvíli Apple Pay nedočkáme.

Instant Hotspot

OS X Yosemite nyní nově rozpoznává ve svém okolí zařízení s iOS 8.1 a připojí ho do seznamu zařízení v Menu Baru. Instant Hotspot zobrazuje výdrž baterie telefonu a sílu mobilního signálu. Ke spárování zařízení je potřeba iOS 8.1 a iPhone 5 a vyšší.

instanthotspot

SMS Relays

Jistě, všichni moc dobře znáte iMessage (textová aplikace pro iOS, OS X). Apple do ní však přidal cosi zajímavého. Novinka nese název SMS Relays. Ta má za úkol spárovat se s Vaším zařízením a poté Vám umožnit posílat z Vašeho Macu SMS zprávy či zavolat známému..

Podporované zařízení:

  • Macy s OS X Yosemite
  • iPady a iPhony s iOS 8.1

SMScontinuityMessage

Camera Roll

Apple se rozhodl vrátit Camera Roll, kterou z neznámých důvodů v iOS 8 odstranil, díky tomu nastal zmatek v aplikaci Obrázky.  Je to zřejmě kvůli uživatelům, kteří tento krok měli Applu za zlé.

textmessageforwarding

Zdroj: Cultofmac.com

 

Zdeněk Koutský
Další sítě

Zdeněk Koutský

Redaktor at Netovinky.com
Rád píšu články o různých věcech, především o technologii, ať už jsou to chytré telefony a nebo počítače.
V osobním životě preferuji basketbal a přírodu. Někdy se vydovádím ve Photoshopu a také si zahraji na PS3.
Zdeněk Koutský
Další sítě