Apple představil nové iPady a finální verzi OS X 10.10 Yosemite

Cupertinský Apple ve včerejších večerních hodinách v rámci své další keynote představil upgradované iPady, finální verzi v červnu odhaleného OS X 10.10 Yosemite a taky první minoritní update mobilního iOS číselným označením 8.1. Nakonec jsme se však nedočkali nových Macbooků a milovníci počítačů si budou muset vystačit jen s novým iMacem s ultrajemným 5K rozlišením.

ipad-h1

Dvojice nových iPadů

S novými iPady se počítalo a všechny by překvapilo, kdyby nakonec nepřišly. Většinu času si uzmul iPad Air 2, který bude oproti loňské variantě ještě o něco tenčí, rychlejší a výkonnější. Nejlevnější verze s 16 GB úložištěm a Wi-Fi bude v České republice stát 13 499 Kč. Menší iPad mini 3 zase nabídne přepracovaný fotoaparát a opět bude lákat na tenké a výkonné tělo. Cena nejlevnější varianty se bude pohybovat okolo 10 699 korun českých.

Apple-iPad-mini-3

Finální OS X 10.10 Yosemite

Už v rámci červnového WWDC jsme se dočkali beta verze připravované aktualizace OS X 10.10, která staví především na propojení s mobilním iOS 8. Nechybí však ani částečný redesign a posun k flatovému vzhledu, který se jako nastupující trend ukázal už loni v rámci přepracované iOS 7. Aktualizace bude pro všechny současné majitele dostupná ke stažení zdarma a v obchodu se objeví během následujícího týdne.

yosemite-large-3

iOS 8.1

Nezapomnělo se ani na mobilní iOS. To se klíčové aktualizace dočkalo už v září, první verze však i letos přišla s několika bugy a nedodělky. Ty by měly být v rámci iOS 8.1 opraveny a krom toho se také již plně počítá s podporou Apple Pay. To bude ve Spojených státech spuštěno v pondělí a počítá se s partnery jako je Starbucks nebo McDonald’s. Samotná aktualizace se ke všem aktuálním uživatelům iOS 8 dostane 20. září.

 

Zdroj: zdnet, apple, fonearena, phonearena