Samsung možná pracuje na dalším Facebook telefonu

První Facebook smartphone byl představen v první polovině loňského roku. Vyrobila jej tchajwanská společnost HTC a nesl název First. S prodejním úspěchem se ovšem nesetkal a po pár měsících prodeje byl z pultů obchodů stažen. Smartphone tehdy používal upravený Android s prostředím Facebook Home a sázel na plné propojení s modrou sítí.

samsung facebook

Facebook to však s vlastním mobilem nevzdává a údajně začal spolupracovat s jihokorejským Samsungem na dalším Facebook Phonu. Podle zákulisních zdrojů se v minulých dnech sešli hlavní představitelé obou společností – Mark Zuckerberg a Lee Jay-Yong – pozadí schůzky ovšem zůstává tajemstvím.

HTC First

Se Samsungem se Facebook snažil navázat spolupráci už dříve právě v návaznosti na první smartphone, který nakonec vyrobilo HTC. Zatím ani netušíme, jak by mohl výsledný produkt vypadat nebo co od něj čekat. Při pohledu do minulosti by se jevilo reálně levné zařízení s připojením na internet, jež by bylo určeno primárně pro rozvíjející se trhy a přineslo by Facebooku nové uživatele. Je známým faktem, že právě v zemích tohoto typu přistupuje na internet většina obyvatel díky mobilu a počítače nebo tablety jsou až druhotnou záležitostí.

 

Zdroj: phonearena