Google překvapuje – vydává novou verzi Chrome OS, Hangouts a přidává ankety do Google+

Google letošní říjen bere opravdu vážně. Počítá se s představením revolučního Androidu L, nových Nexusů a ve včerejších večerních hodinách internetový gigant přinesl několik novinek i do svého desktopového Chrome OS a sociální sítě Google+. Nejsou sice převratné, ale určitě všechny uživatele potěší.

nexus 6

Začneme cloudovým Chrome OS. Ten se s verzí 38 dočkal podpory protokolu MTP a více uživatelských účtů. Díky spolupráci s tímto protokolem si Chromebooky lépe rozumí se všemi Androidy a už není žádný problém do smartphonu kopírovat data a obráceně. S něčím takovým si ostatní systémy rozumí už několik let a šlo o nutnou implementaci. Něco podobného by se dalo říct i o uživatelských účtech, které byly sice k dispozici už v minulých verzích, chyběla však možnost přepínání a vždy bylo nutné, se z daného účtu odhlásit.

Chromebook Acer C720P 13

Druhou novinkou je inovovaná aplikace Hangouts pro Chrome OS a Windows. Ta byla v jisté verzi také dostupná už v minulosti, dnes však dostává konečně nápad, díky kterému je zase o něco užitečnější. Svým designem a UI připomíná chat-heads z Facebook Messengeru, jen to vše najdete i na desktopu.

Poslední funkce se týká sociální sítě Google+. Ta se konečně dočkala anket, které už několik let známé právě z Facebooku. Jen vypadají o něco lépe a designově povedeněji. Těžko říct, zda by se něco podobného uchytilo i mezi konzervativnějšími uživateli modré sítě, u Google + si tím ale jsem téměř jistý.

google-_polls

A co nás čeká dál? V příštím týdnu se údajně konečně dočkáme finální verze Androidu L, která má na trh přijít spolu s dvojicí Nexusů. Tablet má nést název Nexus 9 a smartphonu Nexus 6. Úhlopříčka bude ekvivalentem k číslu za názvem a více informací se snad dočkáme už za necelý týden.

 

Zdroj: theverge, droid-life