Dotykový Photoshop pro Windows přijde brzy

Adobe se svým balíkem velmi povedených aplikací pro tvorbu audiovizuálního obsahu vládne všem profesionálním desktopovým softwarům. Plnohodnotné počítače a notebooky už však přestávají být primárním odbytištěm programů a pomalu se snaží přejít do cloudu a na dotyková zařízení.

surface pro

Už v minulém týdnu jsme se dozvěděli o spolupráci Googlu s Adobe, jež se snaží díky cloudovému zázemí přinést plnohodnotný Photoshop i na nevýkonné Chromebooky. Poslední zprávy hovoří o situaci na opačné straně bojiště. Už brzy se údajně dočkáme i plnohodnotné dotykové verze všech aplikací z Adobe Creative Cloudu.

Na nativních klientech pracuje spolu s Adobe také redmondský Microsoft, který by díky těmto aplikacím mohl opět trochu poodskočit konkurenci. V současnosti sice existují aplikace pro úpravu fotek (Lightroom) i částečnou práci s grafikou (Photoshop) pro konkurenční iPad, stále ovšem nejde o plnohodnotné aplikace se všemi funkcemi, na které jsme zvyklý i desktopu.

 

Zdroj: theverge

Další sítě

Marek Přidal

Pisálek, který píše to, co si myslí a nezatěžuje se zbytečnými konvencemi. Jeho krátké myšlenky si můžete přečíst dennodenně na Twitteru nebo párkrát do týdne na Google+.

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě