Aktualizace iOS 8.0.1 pomohla vyřešit několik bugů a taky udělala z iPhonů cihly (aktualizováno)

Aktualizováno

Dnes ráno Apple vydal další opravnou aktualizaci s číselným označením 8.0.2, jež by měla opravit všechny zásadní problémy, které přinesl předchozí update.

Původní článek

Ve středečních večerních hodinách kalifornská společnost Apple uvolnila první záplatu nového operačního systému iOS 8. Původně nevinný aktualizační balíček měl vyřešit pár úvodních chybek a bugů, přinesl však víc problémů, než odstranil. U nových iPhonů 6 a 6 Plus znemožnil přihlášení se do sítě operátora a taky vyřadil senzor Touch ID.

iPhone 6 4

Něco takového se od společnosti jakou je Apple asi nikdy neočekávalo a díky minoritní aktualizaci můžete ze svého zbrusu nového mobilu za více než 20 tisíc korun udělat jen zpola použitelný smartphone. Zajímavostí je, že se chyba nedotkla majitelů starších modelů a iPadů.

iphone-6-side

Pár hodin po zjištění problémů byla aktualizace stažena ze serverů a není dostupná ani vývojářům skrze Developer Center. Na internetu se už objevil i návod, jak do iPhonů nahrát původní firmware, není však určen zrovna začátečníkům. Tohle se Applu zkrátka nepovedlo a po aféře s pochybným zpracováním je na světě další nepříjemný problém.