Samsung to vzdává s Chromebooky v Evropě

Už dříve v tomto roce Samsung oznámil, že plánuje utlumovat prodeje notebooků s Windows a nahradí je Chromebooky. To se v průběhu první poloviny roky 2014 potvrdilo, bohužel to však neznamenalo vstup zařízení s Chrome OS na tuzemský trh. Podle současných zpráv se ani nic takového už nestane, jihokorejský výrobce spotřební elektroniky se totiž stahuje z Evropy.

samsung-chromebook-2-2

Samsung tak následuje svého asijského partnera a také konkurenta – Sony. To svou notebookovou divizi prodalo japonskému konsorciu v prvním čtvrtletí a důvodem byly především špatné finanční výsledky. Situace okolo Samsungu je ovšem ještě o něco zajímavější díky nedávno představeným modelům.

Samsung ATIV Book 7 - logo

Ty byly odhaleny na veletrhu CES a šlo o Chromebook 2 a Ativ Book s Windows 8.1. Ani jeden ovšem nijak nevyčníval nad konkurencí a nejvíce se to podepsalo právě u modelu s Windows. Chromebookům se u Samsungu stabilně daří a i přes silnou a stále se rozrůstající konkurenci drží majoritní podíl na trhu. Nic to však nemění na rozhodnutí hlavních akcionářů a a na evropském trhu nic  s desktopovými operačními systémy již brzy nenajdeme.

 

Zdroj: theverge