Frontman U2 Bono pracuje s Applem na zcela novém formátu muziky

Včera to byly dva týdny od velkolepé keynote Applu, jež byla zakončena uvolněním nového alba jedné z nejpopulárnějších irských kapel – U2. Songs of Innocence byly jako dárek zdarma dostupné všem uživatelům s iTunes účtem, ne všichni za to však byli rádi a okolo celé nevole se udála nečekaná aféra.

U2 apple

I o tom mluvil Bono v Interview pro rádio 2FM a tyto lidi označil za haters. Vinu však přiznal i Applu, který podle něj neměl automaticky stahovat celé album do všech zařízení a ponechat jej v cloudu. Tato možnost v nastavení je, většina uživatelů ji však má vypnutou a nechávají si veškerou zakoupenou hudbu automaticky ukládat i do všech zařízení se svým iTunes účtem.

U2 songs of innocenceKrom toho se frontman U2 nezapomněl zmínit ani o novém hudebním formátu, na kterém pracuje spolu s jablečnou společností. Jeho vizí je posluchači předávat i emoce a pocity interpreta, které měl během skládaní dané skladby. Nezapomíná ani na poskytnutí textu pro lepší porozumění skladbě. Bude určitě zajímavé sledovat, jak nakonec celý projekt dopadne a možná se tak stane už u dalšího alba U2, jež údajně ponese název Songs of Experience.

Zdroj: softpedia