Microsoft kupuje Minecraft za 2,5 miliardy amerických dolarů

Ještě před víkendem se vyrojila hromada spekulací nad připravovanou akvizicí úspěšného herního studia Mojang, jež stojí za jedinou avšak nebývale úspěšnou hrou Minecraft. Za skupinu vývojářů redmondský gigant zaplatí 2,5 miliardy amerických dolarů a zatím není zcela jasné, co si od této akvizice přesně slibuje.

minecraft welcome

Doposud se prodalo více než 54 milionů kopií Minecraftu napříč podporovanými platformy, jež zastupují osobní počítače a konzole Xbox 360 a PlayStation 3. Nezapomnělo se ani na mobilní platformy, na kterých je postaráno o iOS a Android. Po odkupu Microsoftem je však téměř jisté, že se už brzy dočkají i majitelé mobilních oken.

Stále však vyvstává otázka, co si Microsoft za půl třetí miliardy amerických dolarů od akvizice slibuje. Obě strany si už tak trochu tradičně obchod pochvalují, zatím však odmítli zmínit konkrétní cíle, které si budou po spojení klást. Každopádně se jedná o velmi překvapivou akvizici, jež je tento rok plný.

 

Zdroj: theverge

Další sítě

Marek Přidal

Pisálek, který píše to, co si myslí a nezatěžuje se zbytečnými konvencemi. Jeho krátké myšlenky si můžete přečíst dennodenně na Twitteru nebo párkrát do týdne na Google+.

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě