Sony představilo Xperii Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact a smartwatch s Android Wear

Včera oficiálně vypukl veletrh spotřební elektroniky IFA, jež se už každoročně koná v německém Berlíně. Sony na něm už loni představilo velmi zajímavý model Xperia Z1 a trochu se počítalo s tím, že se ani letos nenechá zahanbit. Tyto predikce se nakonec ukázaly jako pravdivé a dočkali jsme se hned dvou smartphonů a také chytrých hodinek s Androidem.

09_XperiaZ3_T1_Family

Začneme dvojicí smartphonů. Ty vycházejí z předešlé Xperie Z2, jež byla odhalena v únoru letošního roku, a opět sází na povedený design a voděodolnost. Klasická Z3 se chlubí 5,2″ FullHD displejem, aktuálním Androidem 4.4 KitKat a 21 MPx fotoaparátem. Krom toho také nabídne 4K záznam videa, čtyřjádrový Snapdragon s taktem 2,5 GHz a 3 GB operační paměti RAM. Samozřejmostí je podpora LTE, NFC, GPS a Wi-Fi.

01_XperiaZ3_Leo_White_Group

Zmenšená varianta v podobě Xperie Z3 Compact si pro změnu vystačí s 4,6″ HD Ready displejem. Opět se můžeme spolehnout na kvalitní čočku fotoaparátu nabízející 21 MPx a FullHD záznam. Velmi zajímavě také vypadá hodnota ISO, jež by měla dosahovat až 12800 v manuálním režimu. O výkon se stará opět čtyřjádrový Snapdragon s taktem 2,5 GHz a 2 GB operační paměti RAM. Cena ani jednoho modelu zatím nebyla oficiálně zveřejněna a dozvíme se ji pravděpodobně až během podzimu, kdy oba smartphony zamíří na většinu evropských trhů.

10_XperiaZ3Compact_Aries_Black_Group

Nezapomnělo se ani na nový tablet. Nese název Xperia Z3 Tablet Compact a jedná se snad o první tablet od Sony, jež disponuje 8″ úhlopříčkou displeje. Ten však nabídne FullHD rozlišení a technologii Live Colour LED. O výkon se bude starat čtyřjádrový Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz a 3 GB operační paměti RAM. Ani výdrž by však neměla být špatná a Sony slibuje až 13 hodin přehrávání videa. Na pultech obchodů se tato novinka objeví opět během podzimu za zatím blíže nespecifikovanou cenu. K dispozici bude Wi-Fi i LTE varianta.

07_XperiaZ3CompactTablet_White_PS4_Remote

Posledním představeným produktem využívající Android byly chytré hodinky SmartWatch 3. Sony se o tento trh zajímá už téměř sedm let, vůbec poprvé však sáhlo po novém operačním systému Android Wear. Krom něj nabídnou také ještě 1,6″ TFT LCD displej s rozlišením 320×320 pixelů, certifikace IP68, mikrofon, kompas a také GPS modul. Dostupnost zatím nebyla blíže upřesněna.

01_SmartWatch_3_Black