Samsung Galaxy Note 4 se zahnutým QHD displejem oficiálně

Samsung včera v rámci veletrhu IFA představil svou již čtvrtou generaci phabletu z rodiny Galaxy Note. Opět sází na chytrý stylus S Pen a velkou úhlopříčku displeje, která se zastavila až na 5,7″. Díky vysokému QHD rozlišení a mírnému zahnutí by to mělo být však stále snesitelné měřítko.

galaxynote4black

Samsung se také honosil vylepšeným a inovovaným S Pen, které by mělo být zase o něco citlivější a díky softwarovým novinkám také použitelnější. Phablet se bude prodávat ve dvou variantách, jež se budou lišit použitým procesorem. Jedna bude disponovat Snapdragonem 805 s podporou 6. kategorie LTE a druhá zase Exynosem 5433 s podporou 4. kategorie LTE. Vnitřní úložiště nabídne 32 GB paměti a operační paměť RAM bude disponovat 3 GB. Nebude chybět ani podpora microSD karet až do 128 GB.

galaxynote4white

Mezi hlavní lákadla jihokorejský Samsung také zahrnul fotoaparát. Ten zadní se honosí hned 16 MPx a optickou stabilizací. Přední čočka pro změnu nabízí nízkou hodnotu clony f/1,9. Díky tomu je smartphone prý skvělý také pro pořizování selfie. Bohužel však model nedisponuje odolností vůči vodě. Samsung Galaxy Note 4 se na tuzemský trh dostane během letošního podzimu. Cena bohužel stále není známá, podle odhadů se ovšem bude pohybovat těsně pod hranicí 20 tisíc korun. Již brzy se také můžete těšit na recenzi, ve které se novince podíváme podrobně na zoubek.