Projekt „Say Hello to K!ck“ potřebuje vaši pomoc

K!ck je hračka, která má jediný úkol. Zabavit vás ve volných chvílích a nabídnout vám fotbalový zážitek z trochu jiného úhlu.

„Na základě vlastních prostředků jsme vytvořili prototyp a obracíme se směrem k lidem prostřednictvím již vystavené kampaně na Indiegogo.com, tedy crowdfundingovém serveru, za účelem získání finančních prostředků a tolik potřebné zpětné vazby, jež by nám v případě pozitivního ohlasu vehnala další sílu do žil a ukázala nám, že takto smýšlející nejsme na světě sami.“

V dnešní době je po světě fotbal tím nejrozšířenějším a nejoblíbenějším sportem vůbec. A to si zřejmě čeští tvůrci tohoto projektu uvědomili a vytvořili tak něco krásného a povedeného. I když se jedná „pouze“ o prototyp, tak je vidět, že české ručičky jsou opravdu zlaté. Na tomto projektu je opravdu vidět, že v jednoduchosti je síla a krása.

„Ať se již naše přání naplní či nikoliv, tzn. kampaň dosáhne cílové částky či ji dokonce přesáhne a budou převyšovat zejména pozivitní ohlasy lidí na naše úsilí, nebo naopak kampaň finanční prostředky nepřinese a ukáže se, že se naše představy neshodují s ostatními, radost a chuť podílet se na takových věcech nám zůstane, jelikož nevidíme budoucnost v sezení na gauči a pouhém užívání věcí, jež vymysleli ostatní.“

Say hello to kick

Rozhovor (otázky a odpovědi)

Co to vlastně je K!ck?

Vašek: K!ck? K!ck je radost. Radost z krásné věci, se kterou si navíc můžete zahrát fotbal. A kdo nemá rád fotbal?

K!ck je zaměřen hlavně pro zábavu. Proč zrovna tento segment?

Vašek: Právě kvůli zmíněné radosti. Myslím, že je v životě hodně důležitá. Lidé se rádi obklopují hezkými věcmi, a když jim to navíc vykouzlí úsměv na tváři… Hned by se mi po světě chodilo lépe.

Proč myslíš, že zrovna K!ck na poli zábavy prorazí? V čem je unikátní?

Vašek: Unikátní je možná moc vyhraněné slovo. Potenciál má však velký. Od materiálu, po zpracování, výdrž baterie, jednoduchosti až po samotné plnění našeho hesla „Nejen děti si chtějí hrát“.

Kolik lidí aktuálně na tomto projektu pracuje?

Vašek: Jsem to já a můj kolega Zdeněk. Myslím, že si efektivně rozdělujeme úkoly a problémy dle toho, kdo čemu rozumí více. Samozřejmě jsme během výroby využili i další pomoci a všem tímto děkujeme.

Z čeho tento projekt financujete?

Vašek: Dosud vše z vlastních prostředků.

Proč zrovna Indiegogo?

Vašek: Protože si myslím, že je to mocné a v dnešní době velmi populární. Také je tu například oproti Kickstarteru jedna velká výhoda, nemusíme žít a ani zakládat společnost v USA. No, bylo by určitě krásné zjistit, že se dá kromě výroby bramborového salátu získat peníze i na náš nápad (úsměv).

V jaké fázi se teď projekt nachází? Máte nějaký konkrétní plán do budoucna?

Vašek: Ve fázi očekávání. Záleží na tom, jak dopadne kampaň na Idiegogu. Prototyp je funkční, ale momentálně nemáme vlastní prostředky na pokračování. V případě, že se naše věc bude lidem líbit, zapracujeme na aplikaci, zdokonalení samotného K!cku a na marketingu… To je nejbližší plán.

Věříš, že uspějete?

Vašek: Věřím. Člověk musí věřit, jinak by ani nemělo význam investovat peníze a potřebný čas. Trh je přeplněný, ale zdaleka ne vyčerpaný a věřím, že kvalitními věcmi má smysl se zabývat.

Co bys doporučil lidem, kteří chtějí rozjet startup?

Vašek: Dvakrát měř a jednou řež. Je potřeba vše rozmyslet. I když člověk myslí, že vše promyslel, stejně narazí na okamžiky plné kompromisů. Dále je důležité mít štěstí na lidi, dělat vše pořádně a hlavně věřit v úspěch.

Doufáme, že se projekt povede vypustit na trh a bude se mu dařit, protože K!ck je opravdu povedený a lákavý. Je to jen na vás, jestli projektu přispějete a pomůžete mu. Každopádně to stojí za to.

Za celým projektem stojí Zdeněk Kounovský a Václav Krůta.  

Odkaz na kampan: http://igg.me/at/about-kick

Odkaz na twitter: http://twitter.com/SayHelloToKick

Odkaz na facebook: https://www.facebook.com/SayHelloToKick

Zdeněk Koutský
Další sítě

Zdeněk Koutský

Redaktor at Netovinky.com
Rád píšu články o různých věcech, především o technologii, ať už jsou to chytré telefony a nebo počítače.
V osobním životě preferuji basketbal a přírodu. Někdy se vydovádím ve Photoshopu a také si zahraji na PS3.
Zdeněk Koutský
Další sítě