Šéf a vynálezce Google Glass odchází k Amazonu

Letos to byly dva roky, co Google oficiálně představil svůj projekt Glass a krom praktické ukázky také nastínil budoucnost. Ta se však bohužel stále zcela nenaplnila a program Google Glass Explorer je i nadále určen jen opravdovým nadšencům. Ti si je mohou objednat za 1500 amerických dolarů, nutností je ovšem bydliště ve Spojených státech nebo Spojeném království.

Google Glass

Možná i díky nenaplněné myšlence vývoj opustil duchovní otec Babak Parvitz. Ten stál za zrodem celé ideje a také se celých pět let aktivně podílel na vývoji. Dnes ale sám oznámil, že právě přechází ke konkurenčnímu Amazonu. Ten také koketuje s rozšířenou realitou a optikou. Stačí jen vzpomenout na nedávno představený Fire Phone.

Google Glass

Podle zákulisních informací však výsledky tohoto důležitého firemního přestupu poznáme až v nadcházejících letech. Stačí jen vzpomenout, že vývoj Google Glass probíhal už tři roky před oficiálním odhalením na Google I/O 2012. Snad ztráta tohoto pro Google důležitého člověka neznamená pozvolné ukončení vývoje. Situace okolo chytrých brýlí začíná pomalu ale jistě utichat a ani Google jim neposkytl prakticky žádný prostor během letošní konference Google I/O.

 

Zdroj: theverge