Google potvrzuje přípravy Nexusu 6

Už od května se bouřlivě spekuluje nad budoucností prominentní řady Nexus. Tu měl podle několika zpráv stihnout brzký konec a měl jej nahradit program Android Silver. Podle oficiálního vyjádření Googlu jsou však tyto spekulace zcestné a i letos na podzim se dočkáme smartphonu z řady Nexus s pořadovým číslem 6.

jelly-bean-nexus-boot

Toto stanovisko pochází od samotného šéfa Androidu – Davida Burkeho. Ten si stojí za názorem, že je takřka nemožné, vyvíjet kvalitní opensourcový projekt bez zařízení, na kterých je testován a také následně prezentován. Nexus 6 už však nebude pocházet z dílen LG, které se zasloužilo o poslední dva smartphony Nexus a mimo to také stálo za velmi atraktivními cenami.

Nexus 5

Není tak ani zdaleka jisté, že nový Nexus přijde na trh se stejně atraktivní cenou, jako tomu bylo například loni. Podle mého se však nemusíme příliš obávat. Alespoň v zemích s fungujícím Google Play totiž za distribucí a prodejem stojí sám Google a je téměř jisté, že se nebude snažit na novém Nexus příliš vydělat. O něco složitější to je ale nejen na tuzemském trhu, kde se o prodej stará samotná společnost, jež smartphone vyrobila. Asi si všichni dobře vzpomínáme na fiasko s Nexusem 4, který se k nám dostal o bezmála půlroku později a s mnohem vyšší cenou.

 

Zdroj: softpedia