PlayStation 4 stále vede a Xbox One na tom není vůbec dobře

Už to bude rok, co jsme se dočkali oficiálního odhalení nových herních konzolí PlayStation 4 a Xbox One. Od té doby se však stále nedostaly na všechny předpokládané trhy, nejen to se ale podepisuje na finálních číslech prodejů. Podle agentury NDP herní konzole od Sony válcuje své konkurence i na americkém trhu, který je považován za ten nejdůležitější.

xbox one

Mimo to prodeje herních konzolí meziročně vzrostly o 95 % a konečný obrat činil 187 milionů amerických dolarů. Zvedly se i prodeje herních titulů a to o celých 57 %. Jedinou vadou na kráse statistiky je však fakt, že se v potaz bere jen americký trh a jen fyzické kopie her, které pomalu ale jistě ustupují digitálnímu řešení.

playstation 4

Ze všech statistik a srovnání však konzole od Microsoftu vychází jako poražený. Situace by se mohla částečně spravit po vstupu na další trhy, mezi kterými nebude chybět ani ten český. Koncová cena se bude pohybovat u verze bez Kinectu okolo hranice 11 tisíc korun a na pultech obchodů se objeví již 5. září. Jen pro srovnání, PS4 je v současnosti u většiny českých prodejců o tisícovku levnější.

 

Zdroj: cnews