Micromax představil své první dva smartphony s Windows Phone 8.1

Microsoft se stále snaží svůj mobilní operační systém dostat na výsluní. V rámci těchto snad se na trh dostává stále více zařízení s čínskými nebo indickými kořeny. Právě z Indie pochází společnost Micromax, která na tamější trh uvedla dva nové smartphony s názvem Canvas Win W121 a W092.

micromax-wp81

Oba jsou primárně určeny pro asijské trhy a jen to podtrhuje podpora dvou SIM karet. Výbavou se však oba modely mohou zařadit do nižší střední třídy a budou tak sázet především na přijatelnou cenu. Obě zařízení nabídnou 1 GB operační paměti RAM a vnitřní 8 GB úložiště, které bude u modelu W121 rozšiřitelné o microSD karty. Čipset bude u obou novinek totožný a ke slovu se tentokrát dostal Snapdragon 200.

micromax_canvas_win_w121

Ani po stránce displeje se nebude jednat o nic zázračného. U W121 se jedná o 5″ HD Ready displej a u slabší W092 to bude jen WVGA rozlišení. Rozdíly ještě najdeme u čoček fotoaparátů a baterie. U vyššího modelu můžeme počítat s 8 MPx snímačem a 2000 mAh baterií. U varianty W092 je avizována 5 MPx čočka a jen 1500 mAh baterie.

micromax_canvas_win_w092

Na indický trh se oba modely dostanou začátkem července a cena se bude u W121 pohybovat okolo hranice 160$, u hůře vybavené to pak bude 110$. O globálním rozšíření se zatím nehovoří a je velmi pravděpodobné, že oba modely zůstanou pouze na asijských trzích a do Evropy se nikdy nepodívají.

 

Zdroj: pocketnow