Obchod Google Play si nově rozumí s platební bránou PayPal

PayPal je alternativní platební brána, kterou používá na miliony uživatelů po celém světě nevyjímaje těch českých. Díky ní můžete platit na téměř všech zahraničních e-shopech, kterým nechcete poskytnout číslo své platební karty, jež se dá velmi jednoduše zneužít. Díky PayPal tak máte vše bezpečně na jednom účtu včetně přehledu provedených transakcí.

PayPal_GooglePlay_N5_Animation

S touto platební bránou si nově rozumí také obchod Google Play. Za aplikace a jiný obsah šlo do nedávna platit pouze skrze vlastní googlovskou službu Google Wallet. Nedávno přibyly premium SMS a nyní i PayPal. Poslední jmenovaná alternativa však funguje pouze ve 12 zemích světa, mezi které bohužel opět nepatří Česká ani Slovenská republika.

google-play-logo

 

Snad se však velmi brzy této funkcionality dočkáme i my. Mimo tuto novinku Google ještě přišel se svými dárkovými kartami Play na 13 nových trhů, mezi které patří například Japonsko nebo sousední Německo. V seznamu však stále chybí naše republika. Mnohem více bychom ale asi uvítali platbu přes PayPal než zmiňované dárkové karty Google.

 

Zdroj: android