Nokia investuje 100 milionů dolarů do chytrých automobilů

Palubní systémy v prémiových automobilech jsou podle posledních náznaků dalším zatím neobsazeným segmentem spotřební elektroniky. Tuto myšlenku sdílí i takový Apple nebo Samsung. Nokia si však nechce nechat podruhé ujet vlak a právě jsme se dozvěděli, že tato společnost investovala 100 milionů dolarů do palubních systémů automobilů.

nokia-car

Nokii jde především o rychlé a jednoduché propojení se smartphonem. Ostatně něco podobného nám již Microsoft ukázal na své letošní konferenci Build, vše je však podle redmondských zástupců teprve v raných fázích vývoje. Nokia se bude podle dostupných informací snažit o plného využití propojení těchto dvou typů elektroniky. Díky smartphonu máte například možnost automobil připojit k internetu.

Microsoft-car-001

Dále je také v plánu plné propojení s mapami Here, jež hrají u Nokie stále neopomenutelnou roli. Zatím příliš netušíme, kdy se můžeme těšit na hotový produkt případně službu ba dokonce platformu. Je ale zřejmé, že právě propojování smartphonu s vaším automobilem je cesta, kterou se budou IT společnosti vydávat v blízké budoucnosti.

 

Zdroj: fonearena