BenQ představil našlapaný 32“ palcový monitor BL3200PT

BenQ dnes představil nový monitor s názvem BL3200PT, který disponuje poměrně vysokým rozlišením i cenou. Tato společnost v poslední době patří mezi špičku, co se tedy monitorů týče. Do tohoto modelu byla implementována funkce, jenž šetři Vaše oči, což je rozhodně zajímavá a nápomocná výhoda.

S WQHD rozlišením 2560 x 1440 bodů, poměrem stran 16:9, LED podsvícením a nejnovější generací technologie pro ochranu očí Eye-Care, rozšířenou o funkci pro redukci vyzařování škodlivého modrého světla Low Blue Light, poskytuje tento monitor prvotřídní obrazový zážitek. To vše na ploše, která je o 77 % větší než v případě konvenčního Full-HD displeje. Disponuje tedy při větší uhlopříčce obdobnými parametry jako nedávno představený 27“ BL2710PT ze stejné modelové řady.

Jeho výrazný a nadčasový vzhled, oceněný prestižním Red Dot Award 2014, je doplněn na stojanu monitoru umístěným externím ovladačem pro jednodušší ovládání OSD menu. Ten umožňuje přepínání mezi různými funkcemi monitoru, jako je CAD/CAM, animace nebo prezentace, pouze jediným stiskem tlačítka.

Plný funkcí pro profesionální použití

BenQ BL3200PT je osazen panelem typu VA s nativním kontrastním poměrem 3000:1, garantujícím oproti panelům typu TN či IPS dokonalé podání černé barvy, což ocení například milovníci filmů. Avšak díky 100% přesnosti barev sRGB, barevné hloubce 1,7 miliard barev a jasu 300 cd/m² splňuje tento model i vysoké nároky na potřeby kladené v profesionálním sektoru.

Integrovaný CAD/CAM mód umožňuje nastavení kontrastu tak, aby i ty nejjemnější linky byly perfektně odlišeny a jasně viditelné. A aby bylo možné jasně rozlišit detailní textury i v těch nejtmavších oblastech, vyvinula společnost BenQ speciální režim animace, který v deseti úrovních zvyšuje jas v tmavých místech, aniž by došlo k přeexponování světlých oblastí.

Tento Business-Display má velmi vysoký 178° pozorovací úhel horizontálně i vertikálně, což umožňuje šikmý pohled na obraz bez ztráty jeho kvality. Speciálně vyvinutý BenQ Display Pilot software poskytuje funkce Auto Pivot, Desktop Partition a ovládání OSD. Monitor lze výškově nastavit o 150 mm a naklonit nebo otočit na výšku, čímž uživateli umožňuje optimální nastavení a zobrazení podle individuálních potřeb.

Dva integrované 5W reproduktory a řada možností připojení zařízení poskytují vysokou flexibilitu. Kromě portu HDMI a dvou ultra-rychlých USB 3.0 je displej vybaven také čtečkou SD karet. Pro možnost ještě větší plochy při práci na více monitorech je osazen pouze tenkým, méně rušivým rámečkem.

Nejnovější generace péče o oči Eye-Care s technologií Low Blue Light

LED podsvícení panelu se dynamicky přizpůsobuje změnám jasu a až 200krát za sekundu se vypne a zapne. Snížení jasu se tak u běžných LCD monitorů projevuje extrémně rychlým blikáním na displeji, které je zejména při denní několikahodinové práci s obrazovkou únavné pro oči uživatelů. Proto je BenQ BL3200PT vybaven technologií Flicker-free, která blikání na pozadí eliminuje.

Nejnovější generace monitorů BenQ disponují také unikátní technologií Low Blue Light, redukující množství vyzařovaného modrého světla, kterým běžné displeje mohou rušit citlivé oči. Kromě toho automatický Sensor Eye-Protect podporuje vizuální komfort díky automatickému nastavení jasu obrazovky na okolní světlo.


Určitě si říkáte, že to musí být velice zajímavý monitor nejen pro práci, ale i pro časté hraní. Mnozí z Vás si ale tento kousek jen tak nedopřejí, poněvadž doporučená cena činí 17 999,- Kč s DPH (pro Slovenko činí 649EUR), což je velmi monstrózní částka. Spousta lidí tolik neinvestuje ani do PC sestavy, takže pochybují, že toto bude nějaký prodejní trhák, ale proto ani nebyl vytvořen. Rozhodně je to ale zajímavý kousek, který by se mi osobně velice zamlouval.

Zdroj: TZ

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě