NVIDIA Shield 2: 4GB RAM a Tegra K1 SoC

Ve velmi známém benchmarku test byl objeven nejspíš Shield 2, což je přenosná herní konzole od společnosti NVIDIA. První generace zaznamenala poměrně velký úspěch, tedy aspoň v Americe, kde se stále dá tato konzole zakoupit za hodně příjemnou cenu. Druhá generace je už tedy ve fázi testování a brzy snad bude představena.

Veškeré uniklé technické specifikace naleznete na obrázku z AnTuTu Benchmark.

nvidia-shield-sequel-antutu

Rozlišení by prý mělo ale dosahovat až 1440 x 900 pixelů, ale na obrázku je výška jenom 810 px. Těch 90 pixelů zabrala asi virtuální tlačítka, jenž byla při testování odečtena. Procesor K1 SoC nedávno získal v takovémto hodnocení až přes 43 tisíc bodů, což je obdivuhodné. Je to aktuálně jeden z nejsilnějších procesorů, co se dá sehnat. Paměť RAM, jenž činí 4GB, je hodně šílená. Díky ní rozjedete spoustu věcí najednou, poněvadž bude schopna ten velký nápor pojmout.

nVidia Shield

Aktuální generace

Opět je to tedy zařízení „našlapané“ silným hardwarem. Uvidíme, jestli je to opravdu druhá generace, nebo jen takový test od NVIDIE. Jistě bude zajímavá cena, která by se mohla inspirovat u prvního modelu, ten totiž začínal na 249USD (aktuálně stojí tato konzole 199USD a v UK se prodává za necelých 200 liber).

Zdroj: phonearena

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě