ZTE Grand S II – nejspíš první smartphone s 4GB RAM pamětí

Každým rokem se technologie posunuje o krok napřed. Výrobci se ve vylepšování předhánějí a vymýšlejí spoustu nových funkcí a vychytávek. Čínská společnost ZTE má v plánu nasadit do nového modelu Grand S II dokonce paměť RAM o velikosti 4GB, což už je fakt šílenost. Tento fakt byl objeven díky zapsaní do certifikačního úřadu. Tento kousek byl už představen v lednu, ale paměť RAM měl sotva poloviční, tedy 2GB. Zatím se ale neprodává a ZTE asi uvažuje o jistém vylepšení, které by ho učinilo zajímavým.

zte-grand-s-ii-spec

V listině specifikací můžeme vyšťourat ještě další obsah, jako třeba zadní 13Mpix fotoaparát, 2Mpix VGA přední kamerka a baterie s kapacitou 3000mAh. Vše by mělo běžet na Androidu verze 4.3 Jelly Bean, což je trošku podivné, když už je dávno možnost použít verzi 4.4 KitKat. Displej bude mít 5,5 palců a bude disponovat Full HD rozlišením (401 pixelů na palec), tudíž to vlastně bude spíše phablet, než smartphone.

Váhou je průměrný, poněvadž ta činí 150 gramů (rozměry: 157mm x 77mm x 9,2mm). Pokud by se ostatní parametry neměnily, tak by disponoval procesorem od Qualcommu Snapdragonem 800, který má čtyři jádra a je taktován na 2.3GHz. Nasazen by měl být ještě grafický čip Adreno 330.


Existují tedy dvě možnosti, buď vyjde tento model lehce upravený, nebo to bude verze určená pro jistý region. Vybavenější verze jsou většinou určeny pro Čínu. Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne. Informace o vydání jsou velmi obskurní, jelikož prý má Grand S 2 vyjít později v tomto roce, což je hodně nevýznamná zpráva.

Zdroj: phonearena

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě