Podrobné informace ohledně fotoaparátu HTC One (M8)

HTC One M8 přináší mnoho efektů, kterými můžete vylepšit fotografie pořízené dvojitým fotoaparátem. Použití dvojitého fotoaparátu pro jiný účel než 3D efekt je novinka, kterou HTC použilo u svého zařízení jako první firma v historii. Sekundární fotoaparát má v tomto případě sloužit pro zaznamenání nové hloubky fotografií.

htc-one-m8-ultrapixel

Čipy s technologií Ultrapixel pro loňský model M7 vyráběly firmy ST Microelectronics a OMNIVISION. Pro letošní model bude fotoaparáty vyrábět už  jen OMNIVISION, protože ST Microelectronics prý měli problémy s kontrolou kvality. Letošní HTC One si oproti loňskému fotoaparátu pomohlo v rozlišení, protože místo loňských 2,1 MPx tento získal rovné 4 MPx a snímací body o velikosti 2 mikrometry.

Doteď jsme hovořili o hlavním fotoaparátu, ale nemyslete si, že ten sekundární je nějaký podřadný kousek, jedná se totiž o snímač z loňské verze HTC One o rozlišení 2,1 MPx a také Ultrapixely. Tento fotoaparát je aktivní při běžném fotografování a deaktivuje se při špatných světelných podmínkách a režimu MAKRO. Přičemž zaznamenává nejen hloubku fotografie, ale také pořídí samostatnou druhou fotografii, která je k tomuto efektu použita. Proto je také výsledná fotografie o 60% větší než při vyfocení jen jedním fotoaparátem.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)