Facebook kupuje startup stojící za Oculus Rift

Asi jedna z nejvíce překvapujících zpráv celého měsíce a možná i kvartálu. Internetový gigant Facebook dnes oznámil dvoumiliardovou akvizici startupu Oculus. Ten stojí za brýlemi umožňující vstup do virtuální reality – Oculus Rift a ještě nedávno na realizaci projektu sháněl prostředky skrze Kickstarter.

Oculus Rift 2

Na tom si společnost řekla o 250 tisíc dolarů (dostala více než 2 miliony dolarů). Přitom ji dnes Facebook včele s Markem Zuckerbergem koupil za bezmála 2 miliardy amerických dolarů. To je sice stále méně, než takový WhatsApp, za který Facebook zaplatil hned 19 miliard dolarů, pořád se však jedná o slušnou částku. Za Instagram dal například Facebook jen polovinu – 1 miliardu amerických dolarů.

Oculus Rift 1

A kam tahle akvizice povede? Obě společnosti věří, že k lepším zítřkům. Nezklamou však ani fanoušky a vývojáře, Oculus Rift bude stále primárně určen pro hraní her. U těch však Facebook neplánuje zůstat a chce díky těmto brýlím otevřít úplně nový trh, který by byl plně virtuální. Na mysli má samozřejmě virtuální realitu a propojování komunikace lidí. Idea je taková, že už nebudete muset cestovat tisíce kilometrů za rodinou, abyste s nimi usedli ke štědrovečernímu stolu, nýbrž si nasadíte Oculus Rift a budete s nimi virtuálně. Představa zní opravdu zajímavě, ale stále se jedná o velmi futuristickou myšlenku.

Zdroj: cnet.com