HTC One (M8) je na světě. Nabídne dva zadní fotoaparáty a lepší procesor

Po dlouhé době je to tu, společnost HTC dnes oficiálně představila svojí novou vlajkovou loď One, která nese kódové označení M8. Pro mnohé to nebylo až tak očekávané zařízení, jelikož snad vše o něm už uniklo před samotným představením, což je veliká škoda. Pak se akce stávají sušší, ale zase bez úniků by nebylo o čem psát.

HTC One M8_6V_Silver

Technické specifikace:

 • 5,0 palcový Full HD displej (1920 x 1080 pixelů)
 • Čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 od Qualcommu s taktem 2,3GHz
 • RAM 2GB
 • Vnitřní kapacita: 16 / 32GB s možností rozšíření o microSD kartu (až 128GB)
 • Android 4.4 KitKat s nadstavbou HTC Sense 6
 • Podpora LTE
 • Slot na nano SIM kartu
 • Senzory: akcelometr, proximity, gyro, barometr a pro jas
 • Konektivita: 3,5mm audio jack, NFC, GPS anténa, GLONASS, digitální kompas, Bluetooth 4.0, Wi-Fi A/b/g/n/ac, DLNA, HTC Connect, micro USB 2.0 (podpora MHL) a infraport (televizní ovladač)
 • Zvuk: dva přední reproduktory se službou HTC BoomSound
 • Hlavní fotoaparáty (zadní): HTC Ultrapixel s BSI senzorem, velikostí pixelů 2.0 um, velikostí senzoru 1/3, f/2.0, 28mm snímač, HTC ImageChip 2, možnost nahrávání videa ve Full HD s HDR a druhá (sekundární) kamera slouží pro lepší zachycení hlubších detailů, což celkově zlepší kvalitu fotografií
 • Přední kamera: 5Mpix, f/2.0, BSI senzor, HDR a možnost nahrávat video ve Full HD 1080p
 • Li-polymerová baterie s kapacitou 2600mAh

Hardware je opravdu našlapaný a myslím si, že telefonu skoro nic zásadnějšího nechybí. Bude to konkurence schopný hráč, který jestli nabídne skvělou cenu, jak bylo slibováno, tak soupeřům doslova vypálí rybník. Bohužel se tak dít asi nebude, HTC nebude mít špatné čísla, ale konkurence prodává lépe, přitom dle mého názoru nic navíc nenabízí.

Design, to je snad jeho největší chlouba, kterou už nasadila první generace. Prostě hliník bude vždy prémiový a zároveň zajímavější než obyčejný plast, v horším případě ještě lesklý. Materiál u nové generace zůstal tedy stejný, akorát je nové One více zaobleno a nabízí lesklejší barvy.

HTC One M8_PerLeft_Gold

Tato našlapaná novinka se bude u nás prodávat ve všech třech barevných variantách, tedy v kovově šedé, ledově stříbrné a jantarově zlaté. Podrobnosti o ceně a dostupnosti se brzy od českého zastoupení dozvíme. Mě se celkově tento kousek moc libí a myslím si, že HTC se opět posunulo o kus dále. Líbí se Vám tento kousek, nebo spíše první generace?

Funkce z nového HTC One a jejich částečné vysvětlení:

Ukazujte, spolupracujte a sdílejte: HTC Zoe jde do cloudu

Rok 2014 znamená pro HTC Zoe přesun ke kolaborativní cloudové platformě. Pozvěte přátele, aby s vámi sdíleli své fotografie, videa nebo oblíbenou hudbu a nechte zmixovat obsah ode všech do jednoho neuvěřitelného zvýraznění dříve běžných momentů. Nová aplikace Zoe bude dostupná přes obchod Google Play během tohoto léta.

HTC One M8_PerRight_GunMetal

Motion Launch – zkratky řízené gesty

S novým HTC Sense 6 dostává vaše zařízení šestý smysl. Motion Launch usnadní a rozšíří možnosti ovládaní přístroje pomocí čidel a pohybu, telefon tak můžete ovládat jen s pomocí různých gest.  Dokonce se nemusíte obrazovky ani dotknout. Funkce Auto Answer umožňuje přijmout hovor pouhým přiložením telefonu k uchu. Dvojí poklepání prstem pro změnu odemkne nebo zamkne displej a mnoho dalšího.

HTC Dot View case – chraňte váš telefon funkčně a stylově

Výjimečný telefon si zaslouží obal, který jej nejen ochrání, ale zároveň rozšíří jeho funkčnost. Nový HTC Dot View kromě své primární funkce zobrazuje oznámení a reaguje na ovládání pomocí Motion Launch. Kontrolu času, počasí nebo upozornění na nové SMS, e-maily nebo hovory tak můžete zkontrolovat i v obalu.

Extreme Power Saving Mode – delší pohotovostní režim bez dodatečných nákladů

Optimalizovaná spotřeba zajištuje novému telefonu HTC One (M8) o 40% delší výdrž baterie ve srovnání s jeho předchůdcem. Tím to ale nekončí- v režimu s názvem extrémní úspora energie vydrží plně nabitý telefon v provozu14 dní, přičemž stále dovolí telefonovat, psát zprávy nebo přijímat emaily. Při aktivaci režimu během používání vydrží telefon 60 hodin v pohotovostním režimu při 20 % baterie, 30 hodin při 10 % baterie a 15 hodin při 5 % baterie. Vybitý telefon tak přestává být hrozbou, ať už se vracíte domů pozdě večer, nebo jste na cestách daleko od zdroje energie.

BoomSound ve větším

HTC One (M8) stejně jako jeho předchůdce posouvá laťku zvuku ve smartphonu o kus dále. Nejnovější BoomSound technologie vytváří silný a křišťálově čistý zvuk od basů až po výšky. Zvuk je o 25 % silnější než u HTC One (M7), a to bez jakýchkoliv kompromisů v kvalitě. Nový HTC One (M8) má duální čelní stereofonní reproduktory s novým zesilovačem. Kvalita podání zvuku tak nadchne i ty nejnáročnější posluchače.

HTC One M8_PerLandscape_GunMetal

HTC BlinkFeed – vaše zprávy přímo na domovské obrazovce

HTC BlinkFeed je nyní více intuitivní s plynulým posunem jako při procházení webu, adaptabilními prvky a novým rozložením. Se zavedením nového SDK, které umožňuje partnerům integrovat svůj vlastní obsah, mohou uživatelé snáze najít nové zdroje informací a přihlásit se k jejich odběru, nebo vytvářet vlastní kanály na jakékoli téma. Nové tematické balíčky přinášejí všechny články a sociální příspěvky na dané téma na jedno místo, a umožňují tak jejich snadné přečtení. Obsah více než tisíce partnerů je jasně rozdělen do příslušných kategorií, sledování zajímavých novinek tak už nemůže být snazší.

Fitness v kostce

S HTC One (M8) lze žít zdravěji a najít větší motivaci díky kombinaci energeticky úsporného senzoru a předinstalované aplikaci Fitbit, která může být dále rozšířena o další funkce prostřednictvím vlastního příslušenství. Díky tomu telefon umí nabídnout pokročilé funkce, jako je sledování spánku a inteligentní alarm nebo zachycení dat při cvičení bez telefonu. Nastavte si svoje cíle, cvičte a pozorujte úspěchy přímo na domovské obrazovce BlinkFeed.

Zdroj: TZ

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě